ggg ggg ggg ggg

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego w Ząbkach

W minioną sobotę, 24 września na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkach, przeprowadzone zostały ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego podczas wypadku masowego, zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Ząbkach.

Scenariusz manewrów przewidywał przećwiczenie akcji ratowniczej, związanej z niezwykle poważnym wypadkiem masowym z udziałem autokaru i dwóch samochodów osobowych.
W środku przewróconego na bok autobusu uwięzieni zostali pasażerowie, część z nich odniosła obrażenia, niektórzy stracili przytomność.
Choć były to tylko ćwiczenia, widok pozorantów ucharakteryzowanych przy użyciu m.in. sztucznej krwi na osoby poszkodowane, robił wrażenie nie tylko na doświadczonych strażakach
i ratownikach.
(W rolę ciężko rannych pasażerów wcielili się druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Ząbki oraz kadeci z I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie).
Ćwiczenia zorganizowane przez OSP Ząbki we współpracy z OSP Ładzyń, OSP Marki, OSP Raszyn oraz KP PSP w Wołominie, przy udziale ratowników z Lublina i Zespołu Ratownictwa Medycznego, miały na celu doszkolenie w zakresie ratowania i zabezpieczenia osób poszkodowanych w wypadku masowym przy użyciu sprzętu hydraulicznego (m.in. zestawu Holmatro).
Scenariusz ćwiczeń inspirowany był tragicznym wypadkiem z udziałem autobusu i ciężarówki, do którego doszło w Ząbkach w czerwcu br.

/opr. KW; foto: UM Ząbki – Bogdan Śladowski, I LO PUL/

335 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowoczesne hełmy dla strażaków OSP Kobyłka

W poniedziałek, 19 września Burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć przekazała strażakom OSP Kobyłka 20 hełmów Rosenbauer Heros Titan, zakupionych dzięki wsparciu...

Zamknij