ggg ggg ggg ggg

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa drogowego i medycznego na terenie firmy „Piotro-Stal”

W minioną sobotę, 31 października na terenie firmy „Piotro-Stal” w Tłuszczu odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa drogowego i medycznego. W akcji szkoleniowej przeprowadzonej przez jednostkę OSP Chrzęsne wziął udział burmistrz Tłuszcza dh Paweł Bednarczyk.

W ramach ubiegłosobotnich ćwiczeń na terenie firmy „Piotro-Stal” druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzęsnem przeprowadzili dwie akcje.
Scenariusz pierwszej akcji przewidywał dotarcie do dwóch osób poszkodowanych w wyniku wypadku, które znajdowały się w dwóch samochodach. Dodatkowym utrudnieniem było to, że w pierwszym z aut znajdował się poszkodowany, który został zakleszczony pomiędzy siedzeniami, zaś w drugim aucie poszkodowany miał zakleszczoną nogę i dwukrotnie zanikały jego funkcje życiowe.
Z kolei, druga przećwiczona tego dnia akcja polegała na dotarciu do poszkodowanego po dachowaniu auta.
Strażacy OSP Chrzęsne składają serdeczne podziękowania firmie „Piotro-Stal” za pomoc w zrealizowaniu ćwiczeń. W imieniu druhów dziękujemy Prezesowi firmy panu Piotrowi Sikorze za udostępnienie placu i samochodów, na których przeprowadzono ćwiczenia, a także panu Pawłowi Kozakiewiczowi za przygotowanie placu i za całościową obsługę logistyczną.

/opr. KW, źródło: Gmina Tłuszcz;
foto: OSP Chrzęsne/

1 982 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejny przykład dobrej współpracy pomiędzy Powiatem Wołomińskim a Gminą Dąbrówka!

Podczas październikowej sesji Rada Gminy w Dąbrówce podjęła uchwałę o zabezpieczeniu środków na wsparcie Powiatu Wołomińskiego przy rozbudowie drogi powiatowej...

Zamknij