ggg ggg ggg ggg

Coraz bliżej modernizacji
dworca PKP w Ząbkach

– Będzie modernizacja zabytkowego dworca kolejowego w Ząbkach – poinformowała Burmistrz Ząbek Małgorzata Zyśk. W środę, 12 października PKP S.A. ogłosiło zamówienie na wykonanie przebudowy ząbkowskiego dworca w systemie „Projektuj i Buduj”.

Burmistrz Małgorzata Zyśk oraz Członek Zarządu PKP S.A. Ireneusz Maślany
na dworcu kolejowym w Ząbkach.

W środę, 12 października PKP S.A. ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa dworca kolejowego Ząbki w systemie Projektuj i Buduj”.
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa przebudowa peronu wyspowego w Ząbkach wraz ze skrzydlatą wiatą. Ząbkowski dworzec oddany do użytku w 1952 r. zostanie wyremontowany w oparciu o wytyczne konserwatorskie i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przewidziano m.in:. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, posadzek oraz odnowienie zabytkowego pieca. Powstanie toaleta dla podróżnych, wyremontowana zostanie wiata peronowa, przy której zainstalowany zostanie system dynamicznej informacji pasażerskiej. W ramach przebudowy przewidziano wykonanie dwóch przeszklonych boksów na peronach wraz z ławkami. Metamorfozę przejdzie także najbliższe otoczenie dworca. Powstanie wiata rowerowa oraz parking przy ul. 3 Maja na ok. 20 miejsc postojowych wraz ze stanowiskiem ładowania dla pojazdów elektrycznych.
PKP S.A. czeka na oferty do 3 listopada br., a jedynym kryterium wyboru wykonawcy jest cena. Jeżeli uda się wyłonić wykonawcę, realizacja inwestycji ma potrwać ok. 78 tygodni.
W czasie trwania robót pasażerowie będą korzystać z tymczasowego obiektu, czynna pozostanie również kasa biletowa.
/opr. KW/

192 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
XIII Jesienny Bieg Przełajowy
im. o. Józefa Jońca

W czwartek, 6 października na stadionie RKS „Mazur” w Radzyminie, już po raz trzynasty odbył się jesienny bieg przełajowy, poświęcony...

Zamknij