ggg
ggg ggg

Choszczowe ma nowy plac zabaw!

Dzieci, mieszkańcy i przyjaciele Choszczowego spotkali się 1 grudnia, by wspólnie otworzyć powstały kilka dni temu plac zabaw. Infrastruktura zlokalizowana jest u zbiegu ulic Wspólnej i Spacerowej, niedaleko znanych wszystkim „żółtych gór” i kapliczki.

Kiedy w lipcu mieszkańcy dowiedzieli się, że Gmina Zabrodzie otrzyma dofinansowanie na budowę placu zabaw w Choszczowym, niemal jednogłośnie wskazali teren, na którym powinien powstać. Od wielu lat było to naturalne miejsce spotkań i wypoczynku nie tylko mieszkańców, ale też letników i odwiedzających wieś turystów. W miejscowości jest mnóstwo działek letniskowych, a w sezonie wiosenno-letnim przez Choszczowe przejeżdżają setki rowerzystów nie tylko z gminy Zabrodzie, ale także z okolic Wyszkowa, Tłuszcza czy Jadowa. W latach siedemdziesiątych w miejscowości powstała kapliczka, którą w 2017 roku odnowiono dzięki inicjatywie mieszkańców. Teraz tuż obok niej przestrzeń na zabawę znajdą dzieci, a w przyszłości miejsce na odpoczynek także wczasowicze.
– Prace przygotowawcze trwały od kilku tygodni. Trzeba było wyrównać i sprzątnąć teren, usunąć kilka drzew. Uzyskaliśmy niezbędne zezwolenie w gminie, najpiękniejsze okazy oczywiście pozostały. Przed nami jeszcze dużo pomysłów ale też i pracy. Kolejne działania planujemy już na wiosnę – komentuje sołtys Choszczowego, Agnieszka Kamińska.
Na uroczystym otwarciu nie zabrakło wójta gminy Zabrodzie Krzysztofa Jezierskiego.
– Wiem ile wysiłku włożyliście w to, aby ten plac zabaw powstał w tym miejscu. Gratuluję Wam! -mówił wójt. Plac zabaw poświęcił ks. Janusz Grygier, proboszcz parafii w Mostówce. Plac powstał dzięki Gminie Zabrodzie i dofinansowaniu ze środków Województwa Mazowieckiego w ramach zadania „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019”. W ramach projektu zamontowano karuzelę, huśtawkę dwustanowiskową, bujak i ważkę. Ustawiono także ławkę, kosz na śmieci oraz tablice informacyjne. Cała inwestycja pochłonęła 17.157,77 zł 1 grudnia, mimo mroźnej pogody na najmłodszych czekało kilka atrakcji. Mieszkańcy liczą, że dzięki wspólnej pracy już w następnym roku na skwerze przy placu zabaw powstanie siłownia plenerowa, altana z zadaszeniem czy miejsce na ognisko.
– Chcemy, żeby to miejsce tętniło życiem. Mamy nadzieję, że plac zabaw to tylko początek fajnych inicjatyw i inwestycji, które sprawią, że w końcu będziemy mieć miejsce do wspólnych spotkań. – mówi mieszkaniec Choszczowego.
W gminie Zabrodzie dzięki dofinansowaniu ze środków województwa podobne place zabaw powstały także w Anastazewie, Lipinach, Obrębie i Przykorach.
/Ewa Michalik/

841 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Andrzejki na Zamku w Pułtusku

Jak co roku Dom Polonii w Pułtusku zaprosił mieszkańców i gości do spędzenia wyjątkowego wieczoru i nocy na Zamku, aby...

Zamknij