ggg ggg ggg

Burmistrzowie Kobyłki i Radzymina spotkali się w Nadmie

W ubiegły piątek, 20 stycznia Burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć złożyła wizytę w Nadmie, aby wraz z Burmistrzem Radzymina Krzysztofem Chacińskim porozmawiać o konieczności odciążenia Rowu Kobyłkowskiego.

Terenowe spotkanie w Nadmie (Gm. Radzymin) gospodarzy dwóch sąsiednich gmin, odbyło się z inicjatywy Burmistrza Radzymina.
Tematem spotkania były kwestie związane z odwodnieniem i problemem odprowadzania wody z Kobyłki przez tereny Gminy Radzymin.
„Rów Kobyłkowski, który niesie duże ilości wody ma umiarkowane znaczenie dla Nadmy, ale ogromne dla Kobyłki. To właśnie tym rowem płynie woda deszczowa z tego miasta, chociaż konsekwencje wysokiego stanu wody ponoszą jedynie mieszkańcy Nadmy. Zwykła konserwacja rowu, której dokonuje Kobyłka to za mało. Potrzebne są dalej idące działania, które usprawnią spływ wody i zretencjonują wodę zaraz po opadach, aby nie płynęło jej tak dużo na raz” – wskazywał Burmistrz Krzysztof Chaciński podkreślając, że „Gmina Radzymin zakończyła właśnie projektowanie ogromnego kolektora deszczowego, którego zadaniem jest przejęcie wody z Kobyłki i odprowadzenie jej do Czarnej z pominięciem obecnego śladu rowu, co zabezpieczy mieszkańców Nadmy”.
Jak wyjaśnił Burmistrz Radzymina podsumowując ubiegłopiątkowe spotkanie w Nadmie, „wspólnie z Burmistrz Kobyłki Edytą Zbieć mieliśmy okazję przekonać się, jak ważna jest pilna budowa alternatywnych rozwiązań odwodnieniowych. Liczę, że szybko uda nam się wspólnie wypracować dobre rozwiązanie”.

/opr. KW/

500 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Powstanie Styczniowe na Ziemi Radzymińskiej”

Godne uczczenie 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego należy do priorytetowych zadań, które w tym roku stawia przed sobą Towarzystwo Przyjaciół...

Zamknij