ggg
ggg ggg

Burmistrz Wyszkowa dołączył do partii Polska 2050 Szymona Hołowni

W dniu 20 kwietnia 2021 r. podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie lider partii Polska 2050 Szymon Hołownia zaprezentował nowych działaczy, którzy zdecydowali się na wstąpienie i działanie w szeregach jego struktur. Wśród przedstawionych osób działać wraz z Szymonem Hołownią znalazł się burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.

Szeregi partii Polska 2050 Szymona Hołowni zasilają oficjalnie od wtorku 20 kwietnia kolejni działacze. Do koła parlamentarnego Polska 2050 dołącza poseł Mirosław Suchoń,  struktury samorządowe zasilają Grzegorz Nowosielski, burmistrz Wyszkowa i Wanda Brociek, obywatelska działaczka, liderka Ursynowa  struktur Stowarzyszenia Polski 2050.  Pierwszy z nich to Mirosław Suchoń, poseł z Bielska-Białej, specjalista od spraw infrastrukturalnych. W Ruchu Polska 2050 jak przedstawiał Szymon Hołownia – zajmie się transportem. Wanda Brociek dołącza do partii Polska 2050 Szymona Hołowni ze Stowarzyszenia Polska 2050, gdzie jest liderką Ursynowa. Brociek będzie odpowiedzialna za tworzenie struktur partyjnych nowo powstałej partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Grzegorz Nowosielski, Burmistrz Wyszkowa od 2002 roku. Nowy członek partii jak przedstawiał Szymon Hołownia to: prawnik, samorządowiec, manager, działacz społeczny zasłużony dla przemian demokratycznych w Polsce i rozwoju samorządności. Z kolei burmistrz Grzegorz Nowosielski wyjaśniał swoją decyzję w następujących słowach:  „Te 19 lat pracy na stanowisku Burmistrza dały mi ogromny bagaż doświadczeń, którym chętnie się podzielę. Jako samorządowiec jestem daleki od ideologii, bo ścieżka rowerowa czy autostrada nie ma barw politycznych. Bardzo blisko mi do Ruchu Polska 2050, który również daleki jest od ideologii. Chcę być blisko ludzi.” – mówił Burmistrz Grzegorz Nowosielski. 

Sytuacja jest sensacyjna z punktu widzenia Wyszkowa i również powiatu wyszkowskiego, gdyż obecny burmistrz Wyszkowa po ostatnich wyborach samorządowych w 2018 roku zawiązał z komitetem Wyborczym Prawa i Sprawiedliwości porozumienie koalicyjne. Na mocy tej umowy od początku kadencji zawiązany układ daje stronom porozumienia większość zarówno w wyszkowskiej Radzie Miejskiej jak i w Radzie Powiatu Wyszkowskiego. Za tym poszły również odpowiednio ustalone stanowiska i funkcje przedstawicieli obu stron. O braku polityki w tych samorządach i w działaniach burmistrza Nowosielskiego trudno mówić.

/Janina Czerwińska/

464 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Operacja Czysta Rzeka – Wyszków, Brańszczyk

W sobotę, 17 kwietnia miało miejsce największe sprzątające pospolite ruszenie w Polsce - czyli wielki finał ekologicznego projektu Operacja Czysta...

Zamknij