ggg ggg ggg

Burmistrz Wyszkowa aktywnie wspiera powiatową policję (10.01.2012)

5 stycznia 2012 r. już oficjalnie z rąk burmistrza Grzegorza Nowosielskiego Powiatowa Komenda Policji w Wyszkowie otrzymała kluczyki do nowego radiowozu, czyli auta osobowego marki Hundai Classic Plus.

Wyszkowski samorząd systematycznie wspiera Powiatową Komendę Policji w Wyszkowie. Od 2008 roku w każdym budżecie gminy rezerwowane są pieniądze na dotacje dla wyszkowskiej komendy. Było to  38,5 tys. zł w 2008 r., 31 tys. zł w 2009 r., 44,5 tys. zł. w 2010 r. W 2011 roku przekazano kwotę 35 tys. zł. i jest to właśnie dofinansowanie do nowego radiowozu, którego kluczyki 5 stycznia otrzymała Powiatowa Komenda Policji w Wyszkowie. Dotacja od gminy Wyszków to przeszło połowa całkowitego kosztu zakupu auta wynoszącego 56.076 zł. 

 Porozumienie dotyczące dotacji od Gminy Wyszków dla Wojewódzkiej Komendy Policji w Radomiu zawarte zostało 14 czerwca 2011 roku. Nowe auto dostarczone zostało wyszkowskim policjantom 9 grudnia, a 5 stycznia 2012 roku burmistrz, Grzegorz Nowosielski oficjalnie przekazał policji kluczyki
Przekazując policji nowy radiowóz burmistrz Grzegorz Nowosielski podkreślał, że zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Wyszkowa było i jest jednym z priorytetów samorządu miejskiego, choć zadania z tego zakresu nie leżą w gestii gminy to, co roku gmina znajduje w swoim budżecie pieniądze, by wesprzeć powiatową policję. Burmistrz dziękował policji za dobrą współpracę, a przekazując kluczki życzył, aby samochód służył niezawodnie. Obiecał, że to nie ostatni upominek dla policji od gminy Wyszków.


Rzeczywiście w budżecie gminy Wyszków na 2012 rok znalazły się pieniądze z przeznaczeniem na wsparcie Powiatowej Komendy Policji w Wyszkowie. Kwotę 38,5 tys.zł. Gmina zamierza przeznaczyć na dofinansowanie zakupu kolejnego nowego samochodu dla wyszkowskich policjantów.
Inwestowanie gminy w bezpieczeństwo to nie tylko takie dotacje, ale również np. rozbudowa monitoringu miejskiego, czy wspólne patrole Straży Miejskiej i policji.
/K.W. + info. UM/

2 094 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Migawka z Sylwestra

    Galeria- Gościniec Pod Jesionem Galeria - Wyszków - Życzenia Noworoczne Galeria- Klub Mokra Galeria- Pałac Łochów Galeria- Miejski...

Zamknij