ggg ggg ggg

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej na osiedlu Klonowa – Norwida dobiega końca

Rok 2020 to rok zakończenia realizacji inwestycji pn. „Przeciwdziałanie degradacji środowiska, ochrona ekosystemu Zalewu Zegrzyńskiego i wód podziemnych Subniecki Warszawskiej poprzez rozbudowę systemu wodno-kanalizacyjnego w Gminie Tłuszcz” .

W ramach inwestycji łącznie zostanie wybudowane 17 km sieci kanalizacji sanitarnej oraz ponad 10,5 km sieci wodociągowej. Wartość inwestycji ogółem to 23,27 mln zł, a dofinansowanie to 11,57 mln zł. Z powstałej sieci wodociągowej skorzysta ponad 1000 osób, a możliwość podłączenia do kanalizacji sanitarnej uzyska 1400 osób.
Projekt został współfinansowany z Funduszu Spójności w ramach działania 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach” II oś priorytetowa „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
Potrzeb w Gminie Tłuszcz w zakresie sieci wodociągowo-kanalizacyjnych jest jeszcze bardzo dużo. W miarę możliwości finansowych gmina podejmuje kolejne działania w tym zakresie. Przed nami budowa kanalizacji sanitarnej na osiedlu Długa w Tłuszczu, budowa sieci wodociągowej na terenach wiejskich oraz zaprojektowanie sieci wodociągowej w miejscowościach, które jeszcze takiego projektu nie mają. Umowa na wykonanie dokumentacji projektowej sieci wodociągowej została już podpisana. Termin realizacji IV kwartał 2021 r..
/Gmina Tłuszcz/

682 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Burmistrz Ząbek wręczyła nagrody sportowe!

24 i 25 czerwca br. w sali widowiskowej MOK w budynku trybuny, Burmistrz Ząbek Małgorzata Zyśk wręczyła nagrody sportowe 27...

Zamknij