ggg ggg ggg

Bitwa o Wozy w drugiej turze wyborów rozstrzygnięta!

W niedzielę 12 lipca 2020 r. podczas drugiej tury wyborów Prezydenta RP ponownie mieszkańcy gminy Szulborze Wielkie walczyli o samochód ratowniczo-gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Szulborzu Wielkim.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich Szulborze Wielkie zajęło 1 miejsce na 11 w powiecie ostrowskim, 4 miejsce na 314 w województwie mazowieckim oraz 25 na blisko 2,5 tys. gmin w kraju. Pomimo tak wysokiej frekwencji nie udało się zdobyć samochodu. Tym razem w głosowaniu II tury wygrana okazała się w zasięgu ręki.
Gmina uzyska najwyższą frekwencję w niedzielnych wyborach i wygrała samochód ratowniczo-gaśniczy. W drugiej turze obowiązuje podział wg stanu granic województw na dzień 31.12.1998 r., kiedy to należeli do województwa łomżyńskiego.

„BITWA O WOZY” została rozstrzygnięta ( informacja w tabelce). Serdecznie gratulujemy mieszkańcom gminy Szulborze Wielkie znakomitej frekwencji wyborczej 89,9 % i zdobycia wozu strażackiego. W ciągu dwóch tygodni wójtowie i burmistrzowie otrzymają w MSWiA oficjalne promesy na zakup wozów strażackich.

„Bitwa o wozy” to akcja propagująca aktywne i świadome uczestnictwo w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym Polski. Celem akcji było docenienie lokalnych społeczności poprzez sfinansowanie przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wozu strażackiego, dzięki któremu strażacy-ochotnicy będą mogli jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.
/Oprac. J.Cz./

1 037 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij