ggg ggg ggg

Biesiady z książką

Tłuszczańskie Biesiady z książką obchodziły swoje 28 urodziny.

Jest to jedno z najdłużej organizowanych wydarzeń kulturalnych przez Bibliotekę na Mazowszu. Hasło tegorocznej edycji to „Śpiew jest odpoczynkiem dla duszy i początkiem pokoju”. Jak co roku, wydarzenie stało się okazją do wręczenia nagród najlepszym czytelnikom. Zostali nimi:
Ewa Kur- Filia Biblioteki Publicznej w Postoliskach
Halina Brzozowska – Filia
Biblioteki Publicznej w Mokrej Wsi
Weronika Bulik- Filia Biblioteki Publicznej w Kozłach
Hanna Winiarczyk- Filia Biblioteki Publicznej w Chrzęsnem
Wanda Frasońska- Filia Biblioteki Publicznej w Jarzębiej Łące
Anna Kulesza- Filia Biblioteki Publicznej w Jasienicy
Ewa Radzka- Filia Biblioteki Publicznej w Miąsem
Nina Szymaniak- Biblioteka Publiczna w Tłuszczu
Natalia Jurek- Filia Biblioteki Publicznej w Stryjkach
Sylwia Łukasiewicz- Biblioteka Publiczna w Tłuszczu

Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk wręczył podziękowania Dyrektor Biblioteki Publicznej w Tłuszczu Bogumile Boguszewskiej, która w tym roku obchodzi 40-lecie pracy w bibliotekarstwie.
W imieniu własnym oraz
Dyrektora Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy oraz Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego dr Michała Strąka gratulacje złożył jej także Marcin Leszczyński.

Podczas części artystycznej na scenie zaprezentowały się 3 kobiety- Dorota Jarema, Aneta Jaślar, Agnieszka Kowaluk oraz Maciej Błaszczyk – fortepian. Trio muzyczno- kabaretowe po latach przerwy, podczas których spełniały się rodzinnie, wróciło na scenę, żeby spełniać się także artystycznie. Podczas występu opowiedziały o (nie)zwykłych kobietach. Ich marzeniach, sukcesach, porażkach, pracy nad sobą i pokonywaniu własnych granic. Podczas koncertu wykonano znakomite teksty m.in. Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Artura Andrusa i Filipa Jaślara oraz przebojów Giacomo Pucciniego, Fryderyka Chopina, Jerzego Wasowskiego, Seweryna Krajewskiego czy Michała Urbaniaka.
/Info/

170 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyniki wyborów do Rady Powiatu Wołomińskiego

W wyniku ubiegło niedzielnych wyborów samorządowych, w Powiecie Wołomińskim zwyciężyło KW Prawo i Sprawiedliwość – 35,46% głosów, które uzyskało 14...

Zamknij