ggg
ggg

Biblioteka w Wąsewie zamknięta, ale z pomysłem na facebooku

Od 17 marca, po ogłoszeniu zamknięcia szkół, bibliotek, ośrodków kultury także placówka w gminie Wąsewo musiała pomyśleć o innych formach docierania do swoich wiernych czytelników. Jak się okazało narodziła się nowa inicjatywa – bardzo ciekawe i proedukacyjne BIBLIOZAGADKI. Cyklicznie mieszkańcy gminy zapraszani są do odwiedzania strony i facebooka Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie.

W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronowirusa SARS-COV-2, sztab kryzysowy z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 do 25 marca 2020r. instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin, bibliotek oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.
Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie została zamknięta dla czytelników od 12 marca do 25 marca 2020r, a obecnie przedłużono ten stan. Termin zwrotów materiałów bibliotecznych, który przypada na czas zamknięcia Biblioteki, został również przedłużony. Aby jednak kontakt z czytelnikami był utrzymany od 17 marca na facebooku biblioteki zamieszczane są cyklicznie „Bibliozagadki”. Kto w tym samym dniu prześle prawidłową odpowiedz, może wygrać nagrodę książkową. Ostatni z tych zagadek umieszczona w poniedziałek 30 marca tj. BIBLIOZAGADKA z „innej beczki” zachęcała do udziału w rozwiązaniu rebusa, Rozstrzygniecie zamieszczono po godz. 17.00, a gratuluje oraz nagrodę książkową (do odbioru w późniejszym terminie) otrzymała Pani Ewelina Podleś. Obok zamieszczamy taki wesoły plakacik i zachęcam do zaglądania do Wąsewa. Pomysł godny uwagi i również gratulacji.
/J.Cz./

 

887 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
ZMIANA STAWEK ZA ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH

Szanowni Państwo, zapewne wielu z Was z niepokojem śledzi doniesienia o rosnących stawkach za odbiór odpadów komunalnych. Wiele gmin na...

Zamknij