ggg
ggg ggg

Bezpłatne konsultacje dla organizacji pozarządowych!

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie wspólnie z Mazowieckim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej zaprasza organizacje pozarządowe z terenu powiatu wyszkowskiego do udziału w indywidualnych i bezpłatnych konsultacjach z zakresu tworzenia projektów, konsultowania budżetów i możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych. Przez 4 dni specjaliści zajmujący się NGO`s i pozyskiwaniem środków zewnętrznych pomogą zweryfikować pomysły, podpowiedzą jak wypełnić ofertę, skonstruować budżet a także jak prawidłowo opisać cele i rezultaty projektu.

Konsultacje dla naszych lokalnych organizacji pozarządowych to pierwsza część naszego programu skierowanego na rzecz NGO`sów. To także owoc naszej dobrej współpracy z Mazowieckim Ośrodkiem Ekonomii Społecznej, dzięki której ponad rok temu założyliśmy wraz z Gminą Zabrodzie spółdzielnie socjalną ,,Integracja” oraz dialogu z organizacjami pozarządowymi i grupami nieformalnymi, przede wszystkim młodzieżowymi, które wskazywały na potrzebę tego typu rozwiązań. Podczas tych konsultacji organizacje pozarządowe będą mogły ,,przepracować” swoje pomysły na konkretne projekty ze specjalistami zajmującymi się pomocą trzeciemu sektorowi. Otrzymają m.in. pomoc merytoryczną w przygotowaniu wniosku, skonstruowaniu budżetu. To moim zdaniem było bardzo często największą piętą achillesową NGO`sów – mówi wicestarosta Leszek Marszał.
Konsultacje odbędą się w w piątki 12 i 19 lutego 2021 r. w godz. 12-19 oraz soboty 13 i 20 lutego 2021r. w godz. 9-15. Konsultacje poprowadzą doradcy z MOWES – Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz pracownicy Wydziału Promocji i Rozwoju.
Czas spotkania to średnio 60-90 min. Na spotkanie z doradcą mogą przyjść jednocześnie maksymalnie 2 osoby z każdej organizacji. Na spotkanie należy zabrać statut lub przesłać
go wcześniej drogą e-mailową. Konsultacje odbędą się w siedzibie Starostwa Powiatowego
w Wyszkowie, Aleja Róż 2 (sala konferencyjna).
Współpraca z organizacjami pozarządowymi od początku tej kadencji jest jednym z priorytetów działań zarządu. Sam wywodzę się z trzeciego sektora i jego dobre funkcjonowanie w powiecie wyszkowskim jest dla mnie wyjątkowo istotne. Od roku przymierzamy się do intensywniejszych działań w tym zakresie; pandemia nieco nas wyhamowała, musieliśmy opóźnić pewne działania, ale z cała pewnością z nich nie zrezygnowaliśmy – podkreśla Wicestarosta Marszał. Mamy już przygotowane dalsze konkretne rozwiązania i pomysły na rzecz naszych organizacji pozarządowych, które – jak tylko zminimalizujemy zagrożenie związane z pandemią – będziemy wdrażać. Mogę obiecać, że pomoc dla NGO ze strony starostwa i współpraca na wielu różnych polach będzie jeszcze intensywniejsza i efektywniejsza. Powrócimy także – mam nadzieje, że już niebawem – do dalszych spotkań z młodzieżą w ramach naszego autorskiego projektu ,,Otwarty Samorząd”. W mojej ocenie zaowocuje to jeszcze mocniejszym rozwojem społeczeństwa obywatelskiego, a jego beneficjentami na poziomie powiatu wyszkowskiego, będą oczywiście wszyscy jego mieszkańcy.
Informacje i zapisy na konsultacje:
e-mail:
j.wiszowaty@powiat-wyszkowski.pl
lub telefonicznie (w godz. 8.00-16.00) 29 74-359-03.
/Starostwo Powiatowe
w Wyszkowie/

151 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dziewięć mazowieckich miast zyska obwodnice

Obwodnica Lipska jest już w realizacji, a na budowę obwodnicy Pułtuska wkrótce zostaną otwarte oferty. Kolejnych sześć obwodnic jest w...

Zamknij