ggg

„Bezpieczne przejście” działania węgrowskich policjantów

14 czerwca na terenie powiatu węgrowskiego policjanci wydziału ruchu drogowego będą prowadzić działania „Bezpieczne przejście”. W ich trakcie szczególnym nadzorem ze strony funkcjonariuszy objęte zostaną przejścia dla pieszych.

W okresie od stycznia do maja br. na drogach powiatu doszło do 21 wypadków, w których wzięło udział 6 niechronionych uczestników ruchu drogowego. 5 osób zostało zabitych i 19 zostało rannych. Z analizy wypadków wynika, że sprawcami wypadków na pierwszym miejscu są kierujący samochodami osobowymi. W 5 przypadkach sprawcami wypadków byli piesi i motocykliści.

A główne przyczyny wypadków powstałych z winy pieszych to wyjście przed pojazd, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym. Piesi najczęściej wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed jadącym pojazdem, zapominając, że nawet niewielka prędkość pojazdu nie daje kierującemu możliwości natychmiastowego zatrzymania auta.

Mundurowi będą obserwować przejścia dla pieszych i zwracać szczególną uwagę na zachowanie kierowców oraz  niechronionych użytkowników dróg, którzy dopuszczają się wykroczeń.

Sierż. szt. Anna Maliszewska

1 542 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zderzenie dwóch motocykli

Na terenie powiatu doszło do zderzenia dwóch motocykli. Dwie osoby ranne zostały przewiezione do szpitala. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności...

Zamknij