ggg
ggg ggg

Betlejemskie Światło Pokoju oraz Mikołajki w Gminie Stoczek

W niedzielę, 18 grudnia, na hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum odbyło się przedświąteczne spotkanie wójta gminy z mieszkańcami, wśród których zdecydowaną większość stanowiły dzieci i młodzież.

 

dsc_1655

 

Zaraz po powitaniu gości oraz uroczystym otwarciu imprezy wójt poprosił o zabranie głosu harcerzy, którzy przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, w tym roku towarzyszy mu hasło „Odważnie twórzmy pokój”.
„Światło z Betlejem jest to symbol miłości, dobra, pokoju i jedności. Niech rozświetla mrok zmartwień, zapala nasze serca, aby biły jeszcze mocniej , rozpala w nas nadzieję. Niech ten malutki, ale mający ogromną siłę płomyk ogrzewa nas nie tylko podczas dzisiejszego spotkania, ale niech pozostanie z nami aż do świąt Bożego Narodzenia, kiedy w wigilijną noc spełni się wszystko co ten płomyk zwiastuje”- tymi słowami wójt podziękował harcerzom.
Podczas gminnych Mikołajek dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Stoczek przedstawiły krótkie programy artystyczne, wszystkie one dotyczyły oczywiście tematyki Bożonarodzeniowej. Kiedy wreszcie umilkły brawa, którymi publiczność nagradzała młodych artystów nadszedł czas ogłoszenia wyników konkursów zorganizowanych przez wójta Gminy Stoczek.
W konkursie na najładniejszą choinkę ekologiczną pierwsze miejsce zajęła Dominika Rogala ze Szkoły Podstawowej w Stoczku, drugie Wiktoria i Krystian Marszał (praca wspólna), a trzecie Kinga i Mateusz Kempisty ( praca wspólna).
W konkursie na najciekawszy list do św. Mikołaja nagrody były przyznawane w 4 grupach wiekowych, poniżej lista laureatów.
W kategorii przedszkolnej:
I Patryk Matusik
II Monika Wronek
III Michał Borkowski
Wyróżnienia: Marta Wójcik, Mateusz Wójcik, Kewin Piwek
W kategorii klas I-III:
I Kamil Piórkowski
II Amelia Tryc
III Iza Decyk
Wyróżnienia: Natalia Bartosiewicz, Rafał Kalisz, Martyna Szymanik
W kategorii klas IV-VI:
I Emilia Grzelak
II Kuba Kowalczyk
III Oliwia Zyśk
W kategorii gimnazjalnej:
I Paulina Nowak
II Kamil Gwizdon
III Michał Ciesielski
Wyróżnienia: Ela Trojan, Aleksandra Przybysz, Wiktoria Kacpura, Ewelina Gizińska, Olga Szumińska

Dyplomy oraz nagrody książkowe wręczył ks. kan. Zbigniew Grabowski oraz Sylwia Tryc – zastępca wójta. Po wręczeniu ostatniej z paczek wójt zapytał dzieci czy wierzą w Świętego Mikołaja, a uzyskując twierdzącą odpowiedź poprosił, aby go zawołały, wtedy jak na zawołanie na Sali pojawił się święty Mikołaj z pytaniem czy w sali są grzeczne dzieci. Było ich ponad 400, dlatego w rozdawaniu słodkich podarunków Mikołajowi pomagały Śnieżynki. W tym czasie święty Mikołaj cierpliwie pozował do zdjęć z najmłodszymi.
Pani Mariola Książek wręczyła wójtowi bukiet kwiatów i w imieniu rodziców, a szczególnie dzieci podziękowała za zorganizowanie imprezy. Na zakończenie wójt życząc wszystkim zdrowych, spokojnych, a także białych świąt Bożego Narodzenia zapowiedział, że kolejne Mikołajki w Gminie Stoczek już za rok!

 

Galeria Zdjęć

1 630 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie świąteczno – noworoczne powiatu ostrowskiego

15 grudnia 2016 r. w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się spotkanie samorządowców...

Zamknij