ggg ggg

Benefis Henryka Gołębiewskiego w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wołominie

Nie w Warszawie, nie w Łodzi, nie w Krakowie, czy Gdyni,
ale w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Heleny i Stefana Nasfeterów w Wołominie odbył się benefis z okazji 50-lecia zakończenia dziecięcej kariery aktorskiej Henryka Gołębiewskiego!

Czwartkowy wieczór,
26 października 2023 roku z pewnością na trwałe zapisze się na kartach historii Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Heleny i Stefana Nasfeterów w Wołominie.
Wszystko za sprawą znanego i cenionego aktora Henryka Gołębiewskiego, który właśnie tego dnia postanowił świętować swój benefis z mieszkańcami Powiatu Wołomińskiego.
Wydarzenie poprowadził Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej Krzysztof Kudera. W uroczystości licznie uczestniczyli czytelnicy, mieszkańcy Wołomina, Powiatu Wołomińskiego, a nawet goście z różnych miast z Polski, którzy przyjechali, aby spotkać się z popularnym aktorem.
Henryk Gołębiewski, aktor i kaskader, popularność zdobył kreując rewelacyjne postacie zawadiackich i zaradnych chłopców, również w filmach Janusza Nasfetera, bratanka patrona naszej biblioteki („Abel, twój brat”) i znanych serialach telewizyjnych w reż. Stanisława Jędryki: „Wakacje z duchami”, „Podróż za jeden uśmiech”, „Stawiam na Tolka Banana”. Uważany jest za najlepszego i najbardziej zapamiętanego aktora dziecięcego w polskiej kinematografii. Od lat 90. XX w. jest odtwórcą ról charakterystycznych (m.in. film „Edi”).
swoim dorobku ma także występy w spektaklach teatralnych.
Benefis dostarczył uczestnikom wielu wzruszeń. Niespodzianką był koncert muzyki filmowej i nie tylko, w wyjątkowym i podniosłym wykonaniu muzyków z Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wołominie im. Witolda Lutosławskiego na czele z Dyrektor Agnieszką Maślanką.
Goście mogli wysłuchać fragmentów biografii aktora z książki pt. „Zygzakiem przez życie”, autorstwa Henryka Gołębiewskiego i Tomasza Solarewicza. Fragmenty odczytał polonista i filmoznawca Cezary Waszczyński, który następnie zaprezentował specjalnie przygotowany wiersz na tę okazję.
Po części artystycznej miała miejsce rozmowa z Henrykiem Gołębiewskim, którą poprowadziła dziennikarka Paulina Kubuj.
Podczas spotkania wszyscy mogli zrobić sobie zdjęcie z aktorem, którego znają od dziecka. Był to jak najbardziej udany wieczór.
W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i zaangażowanie, a Panu Henrykowi Gołębiewskiemu życzymy zdrowia i wielu kolejnych niezapomnianych kreacji aktorskich!
/opr. KW; źródło: PBP w Wołominie/

215 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczyste otwarcie Filii Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Zofii Nałkowskiej w Kobyłce

W poniedziałek, 6 listopada odbyło się uroczyste otwarcie budynku Filii Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kobyłce, która mieści się przy...

Zamknij