ggg
ggg

AWANSE, NAGRODY I ODZNACZENIA DLA FUNKCJONARIUSZY KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W WOŁOMINIE…

W ubiegłopiątkowych uroczystościach udział wzięli: Komendant Stołeczny Policji inspektor Michał Domaradzki, starosta wołomiński Kazimierz Rakowski – współorganizator Święta Policji, burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan – gospodarz i współorganizator obchodów 96. rocznicy powołania Policji oraz 96. rocznicy nadania praw miejskich Wołominowi, przedstawicie lokalnych władz samorządowych z Ząbek, Kobyłki, Marek, Zielonki, Radzymina, Tłuszcza, Dąbrówki oraz Klembowa, Poświętnego, Jadowa i Strachówki.

Wspólnie z policjantami, Święto Policji obchodzili też przedstawiciele: miejscowej Prokuratury, Straży Pożarnej z Wołomina, Szpitala Powiatowego, Powiatowego Urzędu Pracy, uczniowie i dyrekcja szkół kształcących młodzież w klasach o profilu policyjnym z Wołomina i Urli, emerytowani Komendanci Powiatowi Policji w Wołominie – młodszy inspektor Robert Makowski i młodszy inspektor Andrzej Pisarek, Komendanci Straży Miejskiej, Komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa Modlin – ppłk Piotr Lisiak oraz przedstawiciele WKU Warszawa Praga, Wojskowego Instytutu Techniki Uzbrojenia z Zielonki, pracownicy WORD Warszawa i lokalne media.
Komendant Powiatowy Policji w Wołominie nadkom. dr Marek Ujazda podziękował funkcjonariuszom i pracownikom wołomińskiej Komendy za wkład i poświęcenie w służbie. Słowa uznania i podziękowania z ust nadkomisarza Ujazdy zostały również skierowane do ich rodzin.
Awanse na wyższy stopień policyjny otrzymało łącznie 111 funkcjonariuszy z jednostek i komórek organizacyjnych wołomińskiej Komendy z czego w korpusie oficerów awansowało 10 policjantów, w korpusie aspirantów 48 policjantów, w korpusie podoficerów 36 policjantów, w korpusie szeregowych 17 policjantów. Odznaczeniami resortowymi wyróżniono łącznie 8 policjantów, w tym srebrnym medalem za długoletnią służbę jednego funkcjonariusza, srebrną odznaką „Zasłużony Policjant” dwóch funkcjonariuszy, brązową odznaką „Zasłużony Policjant” – pięciu. Ponadto 42 osoby uhonorowano medalem 25-lecia NSZZ Policjantów. Komendant Stołeczny Policji insp. Michał Domaradzki w asyście Komendanta Powiatowego Policji nadkom. Marka Ujazdy odznaczył brązowym medalem za zasługi dla Policji dwie osoby, a byli to: Starosta Wołomiński – Kazimierz Rakowski i Komendant Placówki SG Warszawa Modlin ppłk Piotr Lisiak.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 
Komendant Powiatowy Policji w Wołominie dodatkowo wyróżnił nagrodami pieniężnymi 167 policjantów i 45 pracowników cywilnych wołomińskiej Komendy.
Pod adresem kierownictwa i policjantów KPP Wołomin zaproszeni goście skierowali wiele ciepłych słów, podziękowań i życzeń. Nie zabrakło również okolicznościowych dyplomów i upominków. Życzenia i podziękowania za dotychczasową służbę i pracę, za wysiłek w realizowaniu codziennych zadań przekazał Komendant Stołeczny Policji. Z kolei inspektor Michał Domaradzki wyróżnił nagrodami finansowymi 14 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, które osobiście wręczył obecnym na uroczystości policjantom. Wszystkim funkcjonariuszom życzył samych sukcesów zawodowych, poczucia stabilizacji zawodowej, satysfakcji w wykonywania tak ważnej i odpowiedzialnej służby, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Nie zabrakło też wyróżnień i nagród wręczonych przez starostę Kazimierza Rakowskiego oraz przedstawicieli lokalnych władz samorządowych policjantom, którzy na terenie miast i gmin powiatu wołomińskiego mieli największy wpływ na poprawę bezpieczeństwa lokalnej społeczności.
Po licznych gratulacjach i podziękowaniach, oraz zakończeniu oficjalnych obchodów Święta Policji KPP Wołomin, mieszkańcy powiatu oraz licznie zgromadzone tego dnia na Placu 3-go Maja dzieci wzięły udział w festynie zorganizowanym przez policjantów wołomińskiej Komendy, Urząd Miasta w Wołominie i Starostwo. Były balony, odblaski poprawiające bezpieczeństwo pieszych, słodycze i lody oraz wata cukrowa i popcorn. (Warto podkreślić, że te wszystkie słodkie upominki i atrakcje dla dzieci i młodzieży były darmowe). Dodatkowo, każde dziecko i każdy dorosły odwiedzający policyjne stoisko, mogli zapoznać się z wielce tajemniczą pracą techników kryminalistyki. Swoje stoiska prezentowali także: Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa-Praga, Ratownicy Ochotniczej Straży Pożarnej z Zielonki, gdzie można było nauczyć się zasad przeprowadzania pierwszej pomocy przedmedycznej, Starostwo Wołomińskie, Strażacy Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej, którzy wodą chłodzili uczestników festynu, oraz pracowni Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Warszawy, prezentujący podstawowe informacje dotyczące naszego bezpieczeństwa na drodze.
Dużą popularnością cieszyły się policyjne motocykle i radiowozy oraz patrol na koniach służbowych.
Niezwykle ciekawy okazał się także pokaz dynamicznego zatrzymania „niebezpiecznych przestępców” w wykonaniu policjantów zespołu przewodników psów tropiących, który wzbudził zachwyt i aplauz publiczności. (Dzieci długo po pokazie opowiadały, jak policjanci i ich psy służbowe zatrzymywali „złych panów w czarnych kominiarkach”).

Obchody Święta Policji Komendy Powiatowej w Wołominie oraz festyn zakończyły się tuż przed godz. 16-stą, a policjanci wrócili do swoich służbowych obowiązków.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie podczas przygotowania uroczystości Święta Policji: Staroście Wołomińskiemu oraz pracownikom Starostwa, Burmistrz Miasta Wołomin wraz z pracownikami Urzędu Miasta, Dyrekcji i pracownikom MDK w Wołominie; Dyrekcji i uczniom Liceum PUL w Wołominie, oraz Policjantom i pracownikom KPP Wołomin zaangażowanym w przygotowanie obchodów.
/opr. T. Sitek, R.S. Lewandowski/

3 224 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
GWAŁTOWNE BURZE

Od nawałnicy w niedzielę 19 lipca 2015 r., 6 zastępów Komendy Powiatowej Straży Pożarnej i 20 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej...

Zamknij