ggg
ggg ggg

Andrzej Nocoń dyrektorem Zakładu Gospodarki Komunalnej w Radzyminie

Od ubiegłego tygodnia Burmistrz Radzymina ma już tylko jednego Zastępcę – Krzysztofa Dobrzynieckiego. Drugi wiceburmistrz Andrzej Nocoń powołany został na stanowisko dyrektora nowo powstającego w Gminie Radzymin Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Trudno nazwać to awansem, raczej nowym i niełatwym wyzwaniem zawodowym, z którym przyjdzie się zmierzyć byłemu już wiceburmistrzowi Miasta Cudu nad Wisłą.
Wraz z początkiem ubiegłego tygodnia Andrzej Nocoń, dotychczasowy II Zastępca Burmistrza Radzymina, został zatrudniony przez Burmistrza Krzysztofa Chacińskiego na stanowisku dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej w Gminie Radzymin.
Obecnie trwają przygotowania organizacyjne do rozpoczęcia działalności Zakładu. Radzymin jest jedną z ostatnich gmin w regionie, która do tej pory nie miała wyspecjalizowanej jednostki organizacyjnej ds. gospodarki komunalnej. Co prawda, w przeszłości były już podejmowane próby utworzenia tego rodzaju jednostki w Gminie Radzymin. Niestety, zakończyły się fiaskiem. Obecny samorząd pod zwierzchnictwem burmistrza Krzysztofa Chacińskiego przekonuje, że tym razem będzie inaczej.
ZGK w Radzyminie powstaje w formie zakładu budżetowego, ale w przyszłości jest rozważane przekształcenie go w spółkę prawa handlowego. Zakład Gospodarki Komunalnej będzie mieścił się w budynku C Urzędu Miasta i Gminy Radzymin przy ul. Komunalnej 2 w Radzyminie. Zajmie parter budynku, aby zapewnić dogodny dostęp interesantom.
Celem powołania Zakładu Gospodarki Komunalnej jest wykonywanie stale rosnącej ilości zadań z zakresu szeroko rozumianej gospodarki komunalnej – utrzymywania gminnych obiektów oraz czystości i porządku w gminie.
W ostatnich latach Gmina Radzymin znacząco się rozwinęła, przeprowadziła i nadal prowadzi wiele nowych inwestycji, a wraz z nimi pojawiło się więcej obowiązków w zakresie utrzymywania gminnych obiektów – sportowych, zieleni, komunalnych, a także chodników i dróg. W planach jest również przekazanie Zakładowi gminnej gospodarki odpadami.
Dyrektor Zakładu, p. Andrzej Noc piastował przez ostatnie dwa lata stanowisko II Zastępcy Burmistrza Radzymina i odpowiadał za obszary inwestycji, utrzymania dróg, ochrony środowiska, melioracji i odwodnienia oraz gospodarki odpadami.
Poprzednio był Naczelnikiem Wydziału Inwestycji i Drogownictwa w Starostwie Powiatowym w Wołominie, wiceprezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, a jeszcze wcześniej wicedyrektorem Kampinoskiego Parku Narodowego. Jest doświadczonym samorządowcem i specjalistą w zakresie inwestycji i zadań publicznych. Z wykształcenia jest inżynierem leśnictwa i absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Ukończył też kilka kierunków studiów podyplomowych, w tym m.in. z zakresu budownictwa energooszczędnego, administrowania funduszami unijnymi, zarządzania projektami i MBA.
Pierwszym zadaniem dyrektora nowej jednostki jest zbudowanie zespołu pracowników i ram organizacyjnych dla sprawnego funkcjonowania Zakładu.
Zastępcą dyrektora Andrzeja Noconia będzie p. Marta Godlewska, dotychczasowa kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej UMiG Radzymin. Do Zakładu Gospodarki Komunalnej przejdzie także większość pracowników tego referatu. Dołączą do nich niektóre osoby z Referatu Budowy i Utrzymania Dróg. Zespół Zakładu będzie składał się na początek z pracowników Urzędu Miasta i Gminy Radzymin (obecnie trwają rozmowy z zainteresowanymi pracownikami).
– Gratuluję panu Andrzejowi nowego wyzwania i dziękuję, że zgodził się je podjąć. Jestem pewien, że wyspecjalizowana jednostka organizacyjna usprawni gminną gospodarkę komunalną i podoła zwiększającej się stale ilości pracy na rzecz mieszkańców. Pan Andrzej i jego tworzący się właśnie zespół ma pełne wsparcie moje, i wszystkich pracowników Urzędu Miasta i Gminy Radzymin – powiedział burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński.
Jednocześnie zapowiedział, że nie jest planowane powołanie nowej osoby na stanowisko, zwolnione przez p. Andrzeja Noconia w urzędzie – jedynym Zastępcą Burmistrza Radzymina pozostanie więc p. Krzysztof Dobrzyniecki.

/opr. KW, źródło: Gmina Radzymin/

201 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
W 79. rocznicę powołania Armii Krajowej…

W niedzielę, 14 lutego o godzinie 17:00 w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Radzyminie została odprawiona uroczysta Msza Święta...

Zamknij