ggg
ggg ggg

Aktywna jesień w OSP Nadma

Tegoroczna jesień upływa strażakom-ochotnikom z Nadmy nie tylko na szkoleniach. Ostatnie tygodnie obfitowały w szereg przedsięwzięć społecznych, patriotycznych i edukacyjnych, w których druhowie także mieli swój udział.

– Całe lato, w trakcie suszy dbaliśmy o kwiaty i skalniak przy poświęconej w maju Kapliczce Św. Floriana, którą to szczęśliwie udało się nam dokończyć tj. oszklić, oświetlić, przyozdobić – dzięki przyjaznym jednostce osobom, którym serdecznie dziękujemy. Mamy już własną skrzynkę pocztową i właśnie kończymy prace nad tablicą ogłoszeniową. – relacjonuje dh Dariusz Wojda, prezes OSP Nadma.
– Może to są mało istotne szczegóły, ale dla nas miały ogromne znaczenie – dodaje.
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego powróciły zajęcia DDP (dziecięcej drużyny pożarniczej), rozpoczęte uroczystym ogniskiem z udziałem rodziców. W tym roku szkolnym wzmacniamy też działalność MDP (młodzieżowej drużyny pożarniczej). Na wspomniane sekcje uzyskaliśmy środki finansowe z funduszu sołeckiego Nadmy na rok 2019 w wysokości 10 tys. zł.
Należy podkreślić, że swoje wsparcie okazali nam także mieszkańcy sołectwa Nadma-Pólko, którzy przeznaczyli 2 tys. zł ze swojego funduszu sołeckiego 2019 na działalność naszej jednostki. Środki te zamierzamy przeznaczyć na renowację karoserii średniego samochodu bojowego Star, którego to sami wyremontowaliśmy, a który jest już w podziale bojowym PSP. Mieszkańcom sołectw: Nadma i Nadma –Pólko bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc w naszej działalności.
Obecnie, czynimy starania o uzyskanie 2 kompletów ubrań specjalnych „na szerszenie” i odpowiednie badania alergenne, aby móc pomagać ludziom w zakresie usuwania gniazd niebezpiecznych owadów.
Jesień to również szkolenia. Czterej nasi druhowie zdobywają wiedzę i umiejętności w rozbudowanym kursie podstawowym prowadzonym przez KP PSP Wołomin. A trzej kolejni druhowie już ukończyli kurs ratowników KPP. Doceniamy ich za podjęty trud i poświęcenie wolnego czasu. Życzymy im powodzenia na zajęciach, egzaminie i już bezpośrednio w działaniach ratowniczych. Z kolei, nasz dh senior został wyróżniony listem gratulacyjnym od Marszałka Województwa Mazowieckiego za zasługi i wkład pracy w rozwój naszej jednostki.
Trzeba bowiem podkreślić, że nasi druhowie starają się nieść pomoc na wielu płaszczyznach. Ostatnio, dwóch naszych strażaków uczestniczyło w biegu charytatywnym „dla Marysi” w Wołominie. Aktywnie uczestniczyliśmy w organizacji i przebiegu „patriotycznego koncertu chóru Soli Deo” w Szkole Podstawowej oraz „pikniku lotniczego”. Nie zabrakło nas na uroczystościach przekazania nowego samochodu bojowego dla OSP Radzymin, oraz na zebraniu Zarządu M-G ZOSP RP.
Uporaliśmy się już z wdrażaniem RODO, mamy także rozliczoną dotację 1 tys. zł z PSP (zakup nowoczesnej prądownicy), oraz złożone zapotrzebowanie budżetowe do UMiG Radzymin na rok 2019. Druhowie naszej jednostki są ubezpieczeni i stale poddawani okresowym badaniom lekarskim, by móc bezpiecznie dla siebie, pomagać innym ludziom w potrzebie. Przed nami wiele wyzwań i nieustającej pracy ale w „jedności siła” do czego dążymy. Cieszymy się, że powoli ale jednak, postępują prace związane z koncepcją i projektem budowy obiektu wielofunkcyjnego – budynku, który pomieści strażnicę oraz dom kultury.
W chwili obecnej szykujemy się do udziału w wyjątkowych obchodach jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, które odbędą się w dn. 11 listopada w Radzyminie.
Poza tym, jesień to czas naboru w nasze szeregi. Serdecznie zapraszamy chętnych – każdy może zasilić jednostkę OSP Nadma i zaangażować się w społeczne niesienie pomocy bliźniemu w miarę swoich możliwości. Jesteśmy otwarci na wszystkich. Zachęcamy do odwiedzin!
/Dariusz Wojda – Prezes OSP NADMA/

1 367 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jerzy Bauer burmistrzem Ostrowi Mazowieckiej!

Wynik II tury wyborów samorządowych okazał się dobry dla obecnie urzędującego w ratuszu Burmistrza Ostrowi Mazowieckiej. Jerzy Bauer został doceniony przez...

Zamknij