ggg ggg ggg

Agnieszka Oniszk-Stachyra uhonorowana medalem „Pro Masovia”

Miło nam poinformować, że pani Agnieszka Oniszk-Stachyra, radna Rady Miejskiej w Radzyminie i pomysłodawczyni cyklu „Zaczytany Radzymin” wyróżniona została Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”.

W ubiegłą sobotę, 28 stycznia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Zaczytany Radzymin”, które stało się także doskonałą okazją do uhonorowania pomysłodawczyni i głównej organizatorki przedsięwzięcia.
Wielką niespodzianką okazała się obecność na spotkaniu ze znanym i lubianym pisarzem Alkiem Rogozińskim, Posłanki na Sejm RP Bożeny Żelazowskiej.
Pani Poseł przybyła tego wieczoru do Radzymina specjalnie, aby w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika uhonorować inicjatorkę i główną organizatorkę cyklu „Zaczytany Radzymin” Agnieszkę Oniszk-Stachyrę, Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”.
Pani Agnieszka to ceniona w lokalnym środowisku mieszkanka oraz Radna Rady Miejskiej w Radzyminie. Pomysłodawczyni i prowadząca spotkania z cyklu „Zaczytany Radzymin” jest postacią o ponadprzeciętnej aktywności społecznej, nie tylko jako propagatorka literatury. Znamy ją z działań proekologicznych, aktywności w wielu stowarzyszeniach, pracy w oświacie oraz zakończonych sukcesem starań na rzecz remontu zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka – podkreśliła Poseł Bożena Żelazowska podczas wręczenia prestiżowego wyróżnienia, nadanego Pani Agnieszce Oniszk-Stachyrze za wybitne osiągnięcia. Serdecznie gratulujemy!
/opr. KW; foto: G. Jeleń/

110 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Radzymin ma szczególne prawo i obowiązek, aby czcić Bohaterów Powstania Styczniowego…

Kulminacyjnym punktem radzymińskich obchodów 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego był uroczysty apel przy Kurhanie i Krzyżu Powstańczym, który odbył się...

Zamknij