ggg
ggg ggg

3 zatrzymanych, zabezpieczone karoserie i sterowniki-kolejne działania południowopraskiej i wyszkowskiej „samochodówki”

Policjanci z południowopraskiego wydziału do walki z przestępczością samochodową przeprowadzili wspólne działania z kryminalnymi z Wyszkowa oraz Strażnikami Granicznymi z Zarządu Operacyjno-Śledczego Komendy Głównej Straży Granicznej i placówki SG w Terespolu, którzy posiadają kwalifikacje z zakresu badań oznaczeń identyfikacyjnych pojazdów. Funkcjonariusze dotarli do posesji, na której zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o związek z przestępczością samochodową i zabezpieczyli 5 elementów karoserii samochodowych oraz 2 sterowniki, które zostaną teraz poddane przez biegłych szczegółowym badaniom.

Policjanci zajmujący się w naszej komendzie przestępczością samochodową w trakcie pozyskiwania i weryfikowania informacji operacyjnych ustalili, że najprawdopodobniej na terenie jednej z posesji w okolicach Wyszkowa trzej mężczyźni mogą posiadać pojazdy lub elementy samochodów pochodzące z kradzieży.

Policjanci wydziału samochodowego przygotowali działania i wspólnie z kryminalnymi z Wyszkowa oraz Strażnikami Granicznymi z Zarządu Operacyjno-Śledczego Komendy Głównej Straży Granicznej i placówki SG w Terespolu, którzy posiadają kwalifikacje z zakresu badań oznaczeń identyfikacyjnych pojazdów pojawili się pod wskazanym adresem. Tam faktycznie zastali 41-latka, 42-latka i 53-latka. Podczas przeszukania posesji i znajdujących się tam zabudowań funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 5 elementów samochodów i 2 sterowniki, które pochodziły z nissanów skradzionych w 2016 i 2017 roku. Mężczyźni zostali zatrzymani.

Sprawą zajęli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Aktualnie trwają czynności wyjaśniające, kluczowe dla sprawy będą wydane przez biegłych opinie po przeprowadzonych szczegółowych badaniach elementów karoserii i sterowników.

nadkom. Joanna Węgrzyniak/is

116 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Akcja krwiodawstwa w KW PSP w 2021 roku

29 stycznia 2021 roku Klub „Jednostka Honorowych Dawców Krwi” przy Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie zorganizował kolejną akcję...

Zamknij