ggg ggg ggg ggg

23. Finał WOŚP. Ostrowski sztab zebrał ponad 23 tys. zł

Ze wstępnych danych wynika, że do godz. 17.00 (bez wieczornych licytacji) Ostrowski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał 22 111,15 zł., z czego ponad 5 800 zł zostało przekazanych przez wolontariuszy z Laskowca. Oficjalna kwota zebrana przez Sztab działający przy Miejskim Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej wynosi: 23 252,66 zł.

DSCF2576

W kweście ulicami miasta wzięło udział kilkudziesięciu wolontariuszy.
Niedzielę 11 stycznia wolontariusze rozpoczęli od zbiórki w sztabie, czyli Miejskim Domu Kultury, gdzie otrzymali identyfikatory i charakterystyczne dla WOŚPu tekturowe, kolorowe puszki. Wolontariusze kwestowali nie tylko na terenie Ostrowi, ale także w Jelonkach, Broku, Starym Lubotyniu i Laskowcu (pow. ostrołęcki), gdyż te miejscowości przyłączyły się do ostrowskiego sztabu.
Zbiórka trwała od 8.00 do 15.00, ale młodzież nie spędzała całego dnia na dworze – każdy, kto poczuł zmęczenie mógł przyjść do MDK, aby odpocząć, zjeść i wypić gorącą herbatę. Słodki poczęstunek zapewniły panie z sekcji kulinarnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz darczyńcy. Tego dnia nad kwestą czuwała również policja, ale na szczęście nie doszło do żadnego incydentu. Ponadto dwa dni przed Finałem wolontariusze wzięli udział w szkoleniu dotyczącym bezpieczeństwa, które poprowadzili funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

 

DSCF2578
– Finał przebiega bardzo spokojnie, a zaangażowanie młodzieży jest ogromne – mówiła szefowa sztabu Hanna Sasinowska. – Mało kto przechodzi obok wolontariuszy obojętnie.
Po zakończeniu kwesty o godz. 15.00 każdy wolontariusz rozliczał się w MDK ze swojej puszki: otwierał ją (w obecności osoby ze sztabu), a następnie liczył zebrane pieniądze i sporządzał protokół. Po wolontariuszach pieniądze były ponownie przeliczane przez pracowników Banku Pekao. Przed godz. 17.00 wszystkie pieniądze zostały odwiezione przez pracownice Banku oraz dyrektora MDK Jacka Kalinowskiego do siedziby Pekao, gdzie jeszcze raz zostały skrupulatnie policzone i przekazane na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
„Orkiestrowe granie” podsumowujące Finał odbyło się tym razem w sali MDK. Na początku głos zabrał dyrektor Miejskiego Domu Kultury, który podziękował wszystkim wolontariuszom i innym osobom wspierającym Orkiestrę za pomoc w organizacji 23. Finału w mieście. Dla kwestującej młodzieży oraz mieszkańców miasta, którzy przyszli na licytację gadżetów zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP oraz DJ Pako Grzegorz Jasiński. Pośród orkiestrowych gadżetów, które można było wylicytować podczas tegorocznego Finału znalazły się m.in. koszulki, płócienne torby, kalendarz i zegar. Finał zakończył się tradycyjnie „Światełkiem do Nieba” o godz. 20.00.

DSCF2580
Podczas 23. Finału wolontariusze ze sztabu WOŚP w Ostrowi zebrali 22 111, 15 zł. Kwota ta wzrośnie jeszcze po zliczeniu środków zebranych na licytacji gadżetów. Oficjalna kwota zebrana przez Sztab działający przy Miejskim Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej wynosiła: 23 252,66 zł.
W tym roku Orkiestra grała dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.
Na terenie powiatu ostrowskiego oprócz sztabu w Ostrowi, powstały także sztaby w Zarębach Kościelnych i Małkini Górnej. MI

DSCF2591

DSCF2592

2 355 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
59.330,08 zł zebrał Wyszków

W Wyszkowie kolejny raz ofiarna praca wolontariuszy, wysiłek organizacyjny sztabu oraz wielkie serce wyszkowian dało wymierny efekt. „Myślę, że można...

Zamknij