ggg ggg ggg

20 milionów z Unii do Tłuszcza (06.03.2012)

Umowę na dofinansowanie budowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej ze środków unijnych w kwocie 20 milionów złotych podpisano w tłuszczańskim Centrum Kultury 1 marca. W wydarzeniu uczestniczyli: marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, wicemarszałek Krzysztof Strzałkowski, włodarze Tłuszcza, a także liczni, zaproszeni goście.

Podpisanie umowy o dofinansowanie jest bez wątpienia dużym sukcesem władz gminy. W skali zaplanowanego budżetu w wysokości 68 milionów, inwestycja o wartości ponad 33 milionów złotych, wymaga ciężkiej pracy i odwagi przy podejmowaniu decyzji. Projekt jednak pojawił się w planie inwestycyjnym, a dofinansowanie ze środków zewnętrznych trafi już niebawem do Tłuszcza.
– Gratuluję miastu i gminie, burmistrzowi, a przede wszystkim tym, którzy przygotowywali projekt, który został wysoko oceniony, dzięki czemu, pomimo różnych perturbacji, udało się uzyskać to dofinansowanie. Bez wsparcia funduszy europejskich realizacja tego projektu musiałaby trwać wiele lat , ponieważ jest to projekt kosztowny, a gmina Tłuszcz, jak każda, ma także inne potrzeby – powiedział podczas spotkania marszałek Struzik, podkreślając jednocześnie rolę funduszy z Unii Europejskiej w rozwoju całego kraju.
W ramach projektu przewidziano budowę systemu kanalizacyjnego o długości ponad 7 km i sieci wodociągowej o długości ponad 17,5 km. W ramach modernizacji oczyszczalni zostaną wymienione wyeksploatowane elementy, a także zbudowane nowe obiekty m.in. kontenerowa zlewnia do ścieków dowożonych. Zakończenie projektu przewidziane jest na koniec 2013 roku.
– Ten projekt to tak naprawdę efekt pracy samorządowców poprzedniej kadencji, który będzie wdrażany przez obecne władze – powiedział przed podpisaniem umowy wicemarszałek Krzysztof Strzałkowski – Dla mnie jest to doskonały przykład  kontynuacji nieustannej pracy samorządowców na rzecz rozwoju gmin. Cieszę się, że odbywa się to w tak dobrej atmosferze i mam nadzieję, że już za półtora roku wraz z panem marszałkiem będziemy mieli okazję odwiedzić wybudowany obiekt – dodał.
Anna Sajnog

1 801 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Sesja ludzi (Bez)radnych… (06.03.2012)

Stosunkiem jedenastu pustych foteli przy stole obrad, wobec wypełnionej do ostatniego krzesła widowni, w miniony wtorek, 28 lutego Rada Miejska...

Zamknij