ggg
ggg ggg

1 sierpnia pamiętajmy o godzinie „W”

Powstanie Warszawskie było walką o niepodległość całego kraju i wolność wszystkich Polaków. Godzina „W” – 1 sierpnia 1944 roku o 17:00 – była początkiem Powstania Warszawskiego, w którym wzięli udział żołnierze AK pochodzący niemal z wszystkich regionów Polski.

 
78W tym roku mijają 73 lata od wydarzeń, które powinny żyć w pamięci Polaków w całym kraju. To była nasza walka o naszą wolność.
We wtorek, 1 sierpnia o godz. 17:00, zostaną uruchomione syreny alarmowe przez 1 minutę emitując dźwięk ciągły, w celu oddania hołdu i uczczenia pamięci bohaterskich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz mieszkańców stolicy poległych i zamordowanych w czasie Powstania Warszawskiego.
Zapraszamy pod pomnik Żołnierzy
32. pułku piechoty Armii Krajowej obwodu Radzymin „Rajski Ptak”, by wspólnie z władzami miasta oddać hołd tym, którzy po pięciu latach cierpień i poniżania podnieśli dumnie głowę i wystąpili z bronią w ręku przeciwko niemieckiemu okupantowi.

953 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Tysiąc wydanych Radzymińskich Kart Mieszkańca!

W ciągu około trzech tygodni od startu programu Radzymińskiej Karty Mieszkańca gmina Radzymin wydała tysięczną kartę. Posiadaczką tego wyjątkowego numeru...

Zamknij