ggg

1 780 029,00 złotych dla Gminy Małkinia Górna na inwestycje w ramach Tarczy Antykryzysowej 4.0

W czwartek, 25 czerwca 2020 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się konferencja prasowa dotycząca środków finansowych dla gmin i powiatów z rządowego programu pn. ,,Fundusz Inwestycji Samorządowych”. Na spotkaniu obecny był Minister Cyfryzacji Pan Marek Zagórski oraz samorządowcy z terenu powiatu ostrowskiego.

Fundusz Inwestycji Samorządowych to środki przeznaczone dla gmin, powiatów i miast. W związku z kryzysem spowodowanym epidemią COVID – 19 wiele jednostek samorządowych z niepokojem patrzy na malejące wpływy do budżetów. Już od sierpnia br. będzie można aplikować o środki z funduszu. Ostateczny termin na wydatkowanie środków przez samorządy upłynie w 2022 roku. Wsparcie finansowe będzie bezzwrotne.
Kwoty dotacji dla poszczególnych gmin i powiatów są uzależnione od zamożności i korelacji wydatków majątkowych. Przekazane środki powinny być spożytkowane efektywnie zgodnie z potrzebami mieszkańców na budowę żłobków, remonty przedszkoli i szkół, inwestycje w wodociągi i kanalizację, nowe chodniki, drogi, ścieżki rowerowe i inne zadania niezbędne dla lokalnej społeczności.
Jednym z beneficjentów programu jest Gmina Małkinia Górna, dla której przeznaczone są środki w wysokości 1. 780 029,00 złotych. Łącznie powiat i gminy z powiatu ostrowskiego otrzymają 17. 831 908,00 złotych.
/Info Małkinia Górna/

630 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczyste wręczenie promes dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

W ubiegły czwartek, 9 lipca w garażach strażnicy OSP Radzymin, odbyła się uroczystość wręczenia jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych promes z...

Zamknij