ggg ggg ggg

„Jesteś potrzebny. Bądź wolny od uzależnień. Staraj się pomagać innym!” (14.02.2012)

Oto hasła, z którymi do młodzieży postanowili dotrzeć organizatorzy i pomysłodawcy programu „Profilaktyka i Ty”. Nie pierwsze to działania w naszym mieście, ale Pierwszy Regionalny Przystanek PaT w Wyszkowie udał się nadspodziewanie dobrze.


Ponad 400 uczestników brało udział w zorganizowanym w sobotę 11 lutego br. Pierwszym Regionalnym Przystanku PaT w Wyszkowie. Młodzi ludzie po raz kolejny pokazali, że można żyć bez uzależnień. Na Wyszkowski przystanek przybyli nie tylko młodzi mieszkańcy powiatu wyszkowskiego, ale również PaTowicze m.in. z Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej, Radzymina, Krakowa, Strzelec Opolskich, Łodzi, Sokołowa Podlaskiego, Siedlec. Warsztaty prowadzone były w czterech szkołach na terenie Wyszkowa tj. Zespół Szkół nr 1, ZS nr 2 i ZS nr 3 oraz Technikum Poligraficzno-Usługowym. Łącznie przeprowadzono 16 warsztatów. Większość działań odbywało się na terenie Zespołu Szkół nr 3. Największym powodzeniem cieszyły się warsztaty Hip Hop prowadzone przez Branko Bielopotocky – Mistrza Świata i Europy w tym tańcu oraz wokalne prowadzone przez Roberta Osama oraz Katarzynę Idzikowską z Telewizji Polskiej. Duża liczba uczestników brała udział w warsztatach tańca towarzyskiego prowadzonego przez Jolantę Wiśniewską. Uczestnicy zajęć samoobrony ćwiczyli pod kierunkiem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, a warsztaty fryzjerskie zaskoczyły instruktorki Agnieszkę Rowicką i Urszulę Nowak-Martynę ilością chętnych dziewcząt. Technikum Poligraficzno-Usł. przygotowało również pokaz wykonania nadruku na kubeczki. Bardzo smakowicie zakończyły się warsztaty kulinarne Państwa Barbary i Jerzego Dąbrowskich i mogliśmy podziwiać przepiękny tort. Cała akcja rozpoczęła się o godzinie 9.00 i prowadzona była przez szefa insp. Grzegorza Jacha.

Na przystanku obecni byli również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, dyrektorzy i nauczyciele szkół powiatu wyszkowskiego, policjanci oraz rodzice młodzieży.  Całodniowe warsztaty wzbudziły ogromny entuzjazm wśród uczestników, którzy odpoczywali wyłącznie w momentach przerw na posiłek.  O godzinie 16.00 sala gimnastyczna w Zespole Szkół nr 3 znowu się zapełniła, Zespół Teatru Fanum i PaT-owicze którzy uczestniczyli w warsztatach zagrali sztukę pod tytułem „ODLOT” w reżyserii Huberta Prekurata. Spektakl udowodnił, że odpowiednia muzyka, kolorystyka potrafi pokazać i dotrzeć do „młodych” bardziej aniżeli słowa.  Wielki finał rozpoczął się o godzinie 20.00. Wszyscy wspólnie odśpiewali hymn PaTu oraz tańczyli belgijkę. W finale zaprezentowano prace uczestników wszystkich warsztatów. Wywołały one  olbrzymie brawa wśród uczestników i gości. Niezwykle wymowny był króciutki, bo 7 minutowy spektakl pt. „Poczekalnia”, w którym apelowano, żeby nie ginąć na drogach przez niedbalstwo, czy brak wyobraźni.  Gorąco przyjęto fragment spektaklu „Metro”, a świetny występ „Pokusy życia” – tango musical grupy z Góry Kalwarii wręcz zachwycił wykonaniem.   

Podziękowania i słowa uznania skierowano do młodzieży oraz osób, które przyczyniły się do powstania i realizacji pierwszego regionalnego przystanku PaT w Wyszkowie. Mówił o tym insp. Grzegorz Jacha, starosta powiatu wyszkowskiego Bogdan Pągowski, z-ca burmistrza miasta Adam Warpas oraz komendant Powiatowego Policji w Wyszkowie Adam Krzemiński. Koordynatorzy i organizatorzy programu otrzymali dyplomy i kwiaty.  15 – godzinna akcja pierwszego Regionalnego Przystanku PaT w Wyszkowie wywołał olbrzymi entuzjazm wśród młodzieży, udowodniła, że życie bez uzależnień jest naprawdę możliwe. Pokazała, że poprzez fantastyczną zabawę można edukować młodych ludzi wskazując im właściwą drogę w życiu. To była udana sobota, a organizatorzy szczerze wyrażali podziw dla samorządu wyszkowskiego, że dbają o młodzież i chcą wiele dla niej zrobić.
/J.Cz./

Galeria zdjęć

5 478 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przebudują krajówkę (07.02.2012)

W końcu zostało wydane zezwolenie na rozbudowę odcinka drogi krajowej nr 61 - od wiaduktów nad torami kolejowymi przy ul....

Zamknij