ggg
ggg
ggg ggg

Za nami dwa dni tanecznych zmagań i sportowych emocji w Ząbkach!

W pierwszy weekend października Ząbki stały się taneczną stolicą naszego regionu. W sobotę, 2 października w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 rozegrane zostały widowiskowe Mistrzostwa Polski w Fit Kid, a w dniu następnym Turniej Tańca Sportowego 2021 pod Honorowym Patronatem Burmistrz Miasta Ząbki Małgorzaty Zyśk.

Za nami dwa dni tanecznych zmagań i sportowych emocji w Ząbkach.
W sobotę, 2 października w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Fid Kid, będące wydarzeniem towarzyszącym, odbywającego się w niedzielę, 3 października Turnieju Tańca Sportowego 2021 pod Honorowym Patronatem Burmistrz Miasta Ząbki Małgorzaty Zyśk, nad którym mecenat objął Polski Związek Tańca Sportowego.
W Mistrzostwach Polski Fit Kid wzięły udział liczne kluby sportowe m.in. z: Warszawy, Wołomina, Brodnicy, Świdnicy, Radomia, Człuchowa, Przemyśla, Wrocławia, Lublińca, Sandomierza i Rzeszowa. O wysokiej randze wydarzenia niech świadczy fakt, że tego dnia w Ząbkach wystąpiła również Reprezentacja Irlandii w Fit Kid, która przyleciała do naszego kraju na specjalne zaproszenie Polskiego Związku Fit Kid. Goście z Irlandii, którzy mogą poszczycić się tytułem Mistrza Europy w tej dyscyplinie zaprezentowali fenomenalny pokaz przed publicznością zgromadzoną w hali przy ul. Dzikiej 36.
Niewtajemniczonym wyjaśniamy, że Fid Kid to nowoczesna, wszechstronna dyscyplina sportu, będąca kombinacją form gimnastycznych (gimnastyki sportowej, akrobatycznej i artystycznej), elementów show, tańca oraz ekspresji ruchowej. Układy ćwiczeń wykonywane do muzyki (indywidualnie, w zespołach lub formacjach) eksponują siłę, gibkość, równowagę, zwinność oraz koordynację ruchową zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wiekowych (od lat 4 po seniorów).
Trzeba powiedzieć, że pomimo wielkich sportowych emocji, zarówno zawodnicy Fit Kid, jak też tancerze rywalizujący w dniu następnym nie odczuwali stresu, związanego z rozgrywkami. Ogromna w tym zasługa profesjonalnego animatora i zarazem konferansjera ząbkowskiej imprezy, p. Macieja „REMMIC” Remiszewskiego.
Po udanej sobocie pod znakiem Fit Kid, przyszedł czas na niedzielne zmagania w ramach Turnieju Tańca Sportowego 2021.
Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach tanecznych: Disco Dance (Solo, Duet); Disco Dance Freestyle (Solo); Hip Hop (Solo, Duet); Performing Art Improvisation (Solo) oraz Jazz Funk (Solo). Ponadto, z myślą o początkujących tancerzach, formułę turnieju rozszerzono o kategorię „Disco Dance – No stress”, skierowaną do wszystkich zawodników, pragnących bezstresowej rywalizacji sportowej. (W tej kategorii każdy zawodnik miał zagwarantowane miejsce na podium).
W Turnieju Tańca Sportowego 2021 w Ząbkach wzięły udział Kluby Taneczne m.in.: z Wołomina, Lublina, Marek, Warszawy, Sokołowa Podlaskiego, Kłodawy oraz oczywiście z Ząbek. Na podkreślenie zasługuje fakt, że na ząbkowski turniej przyjechała także drużyna TK Akcent z Czeskiej Ostrawy, co w czasie walki z pandemią COVID-19 stanowiło nie lada wyzwanie!
Tego dnia emocjom zdawało się nie być końca, a rywalizacja sportowa była naprawdę zacięta. Niemniej, każdy zawodnik wyjeżdżał z Ząbek uśmiechnięty, każdy również otrzymał upominek – pamiątkę dwudniowego wydarzenia.
Organizatorami Turnieju byli: Stowarzyszenie Tańca Sportowego Shock Dance oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ząbkach. W imieniu organizatorów przekazujemy ogromne podziękowania sponsorom i partnerom wydarzenia. Dziękujemy Staroście Wołomińskiemu Panu Adamowi Lubiakowi, Burmistrz Ząbek Pani Małgorzacie Zyśk, Dyrektorowi MOSIR Ząbki Panu Jackowi Romańczukowi oraz Dyrektor SP nr 6 w Ząbkach Pani Dorocie Uścińskiej za możliwość zorganizowania obydwu imprez! Ponadto, dziękujemy Patronom Medialnym za możliwość nagłośnienia i promocji wydarzenia.
Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział, a zdobywcom miejsc na podium serdecznie gratulujemy!

/opr. KW, B. Jakubowski;
foto: Kateryna Kolkovets/

64 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kobyłkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki

W środę, 6 października w Miejskim Ośrodku Kultury im. J. Turka w Kobyłce, w obecności burmistrz Edyty Zbieć odbyła się...

Zamknij