ggg
ggg ggg

SERCE NA NAKRĘTKI- EKOLOGICZNY SPOSÓB NA POMOC

W dniu 6 czerwca 2021 r. w Gminie Brańszczyk odbyło się uroczyste otwarcie serca na nakrętki, które zostało zakupione z inicjatywy sołectwa Brańszczyk, w ramach funduszu sołeckiego.

Oficjalnego otwarcia dokonał Wójt Gminy Brańszczyk – Wiesław Przybylski, Sołtys sołectwa Brańszczyk – Joanna Szydlik oraz Dawid Kępka.
W otwarciu uczestniczyli radni Tomasz Bralewski i Andrzej Skłucki, sołtys Tuchlina – Krzysztof Podleś, pracownicy Urzędu Gminy oraz mieszkańcy.
Pierwsze nakrętki powędrują dla trzynastoletniego Dawida Kępki- mieszkańca Gminy Brańszczyk, z miejscowości Tuchlin. Chłopiec od urodzenia jest niepełnosprawny, cierpi na przepuklinę kręgosłupa i jest częściowo sparaliżowany. Dawid jest uczniem Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku.
Serce – pojemnik znajduje się w centrum Brańszczyka, obok budynku Urzędu Gminy i Poczty Polskiej. Pojemnik na nakrętki to przyjazny dla środowiska sposób na pomoc potrzebującym. Jest to pierwsze w gminie serce na nakrętki w ramach inauguracji akcji „Nakrętki od serca do serca”. Serdecznie zachęcamy wszystkich do zbierania i zapełniania serca nakrętkami.

/Info Gmina Brańszczyk/

85 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zainspirowani Norwidem – podsumowanie konkursu plastycznego

Włączając się w uroczyste obchody 200. rocznicy urodzin Cypriana Norwida Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu zorganizował Powiatowy Konkurs Plastyczny zatytułowany „Tu...

Zamknij