ggg
ggg ggg

RODZEŃSTWO JACYNIAK Z OBYWATELSTWEM POLSKIM

W święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i w Dniu Polonii i Polaków za Granicą Prezydent RP Andrzej Duda wręczył rodzeństwu Jacyniak z Łochowa akty nadania obywatelstwa polskiego.

Dzieci pochodzą z miejscowości Stara Skwarzawa koło Żółkwi na Ukrainie. Kilka lat temu zmarli ich rodzice osierocając 10 dzieci. Marzeniem ich mamy było, aby dzieci mogły w przyszłości zamieszkać w Polsce. Dzięki inicjatywie pani senator Marii Koc i przychylności prezesa firmy Arche Władysława Grochowskiego oraz Fundacji Leny Grochowskiej siedmioro z rodzeństwa Jacyniak w sierpniu 2019 roku zamieszkało w Łochowie. Trójka rodzeństwa: Wasylina, Lubomir i Aleks pracują w Pałac Folwark Łochów, a pozostali: Mikołaj, Władysław, Wiktoria i Bożena uczą się w łochowskich szkołach. W ubiegłym roku rodzeństwo Jacyniak w Łochowie osobiście odwiedziła Pierwsza Dama Agata Kornhauser – Duda, która na niedzielnej uroczystości powiedziała – „Bardzo cieszymy się z Waszej dzisiejszej obecności w Pałacu Prezydenckim, wiemy, że jako młodzi ludzie doświadczyliście bardzo trudnego przeżycia, jakim jest śmierć rodziców. Ale łącząca was niezwykle mocna więź i miłość, a także pomoc wielu ludzi o wielkich serach sprawiły, że przyjechaliście do Polski, wypełniając testament swoich rodziców, by tutaj, w Ojczyźnie waszych przodków zacząć nowe życie…Do tej pory byliście posiadaczami Karty Polaka, od dziś jesteście dumnymi obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Kochani, witajcie w domu!”.

/Info Gmina Łochów/

193 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczyste pożegnanie Kadetów klas III w I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie

Po trzech latach nauki, 56 Kadetów I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie, wkroczyło w dorosłość ze świadectwami...

Zamknij