ggg
ggg ggg

Przed „Stalową Jedynką” stanęło wielkie serce! Zachęcamy do wrzucania nakrętek!

W ubiegły czwartek, 28 stycznia przed Szkołą Podstawową nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie stanęło wielkie serce, do którego zbieramy plastikowe nakrętki na cele dobroczynne.

Od ubiegłego tygodnia wielkie metalowe serce, które ustawiono przed wejściem do budynku „Stalowej Jedynki” (od strony ul. Batorego) zachęca radzyminiaków do dobroczynności.
Opiekunką serca jest Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka pani Elżbieta Jeleń, a konstrukcję nieodpłatnie przygotowała firma „Profservice” Hubert Marcinkiewicz. Patronem szczytnego przedsięwzięcia jest Urząd Miasta i Gminy Radzymin.
Jak poinformowano, pierwsza partia nakrętek pomoże w sfinansowaniu leczenia dwuletniego Kubusia Rydzio, który ma niedorozwój kości udowej. Szansą na odzyskanie sprawności przez chłopca jest cykl kosztownych operacji ortopedycznych. (Więcej o Kubusiu przeczytacie na:
https://www.siepomaga.pl/kubusiowa-nozka).
A dlaczego zbierane są właśnie nakrętki? Bo są wykonane z czystego polietylenu, a to szczególnie wartościowy surowiec wtórny. Można go od razu przerabiać na granulat, z którego powstają kolejne plastikowe produkty.
Pani Dyrektor Elżbieta Jeleń oraz samorząd Gminy Radzymin gorąco zachęcają mieszkańców do napełniania metalowego serca. Ze swej strony również przyłączamy się do tego apelu.
Wrzucajcie nakrętki! Z całego serca!

/opr. rl; źródło: Gmina Radzymin/

208 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Towarzystwo Przyjaciół Radzymina działa pomimo pandemii!

Pomimo trudności i ograniczeń wynikających z pandemii koronawirusa, Zarząd oraz Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Radzymina kontynuują niestrudzoną działalność na rzecz popularyzacji...

Zamknij