ggg
ggg ggg

Powiatowe obchody Święta Policji

24 lipca obchodziliśmy Święto Policji. Ten dzień przypomina nam o wyjątkowych ludziach, którzy z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem wypełniają powierzone im zadania.

W służbie policyjnej konieczne jest powołanie przejawiające się w altruistycznej potrzebie niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. 23 lipca 2021 r. odbyły się uroczyste obchody tego wyjątkowego dnia w Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie. Awans na wyższy stopień otrzymało 37 policjantów wyszkowskiej jednostki policji. Dla 11 policjantów jest to pierwszy awans w stopniu i zostali minowani na starszych posterunkowych policji. 18 funkcjonariuszy zostało mianowanych na stopnie służbowe w korpusie podoficerów oraz 8 policjantów otrzymało awans na wyższe stopnie w korpusie aspirantów. Postanowieniem Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy z dniem 9 lipca 2021 roku dwóch funkcjonariuszy otrzymało awans
i dołączyło do korpusu oficerów młodszych. Jak co roku Starosta Powiatu Wyszkowskiego oraz wójtowie gmin Brańszczyk, Długosiodło, Rząśnik, Somianka, Wyszków i Zabrodzie przyznali funkcjonariuszom nagrody i wyróżnienia.

Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego otrzymali: podinsp. Tomasz Marcinkiewicz, sierż. Dawid Jaworski, asp. Kamil Kurowski, mł. asp. Piotr Pet oraz Pani Hanna Kudlak. Komendant Powiatowy Policji nadkom. Mariusz Sycik pogratulował funkcjonariuszom awansów i nagród, podziękował także za codzienną służbę i poświęcenie oraz pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. W imieniu samorządu Powiatu Wyszkowskiego podziękowania za pełnioną służbę, życzenia i gratulacje przekazał Wicestarosta Leszek Marszał. Na uroczystościach obecni byli także przedstawiciele lokalnych samorządów, służb, inspekcji i straży, Powiat Wyszkowski reprezentował także Przewodniczący Rady Powiatu w Wyszkowie Waldemar Sobczak.
/Info Starostwo Powiatowe
w Wyszkowie/

155 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie posła Henryka Kowalczyka z samorządowcami

W niedzielę w sali Maneż Domu Polonii w Pułtusku poseł Henryk Kowalczyk zorganizował spotkanie z samorządowcami z powiatów: pułtuskiego, makowskiego,...

Zamknij