ggg
ggg ggg

Powiat wnioskuje o dwie nowe karetki dla wyszkowskiego szpitala!

Radni powiatowi, na sesji nadzwyczajnej w dniu 17 listopada 2020 r. po raz kolejny zabezpieczyli w budżecie powiatu środki finansowe, które zostaną przeznaczone na zakupy inwestycyjne dla wyszkowskiego szpitala.

W najbliższych dniach Powiat Wyszkowski złoży wniosek do Wojewody Mazowieckiego o pozyskanie środków na realizację zadania pn. „Zakup 2 ambulansów do transportu medycznego dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie”. Wartość całego zadania wyniesie 970 tys. złotych, z czego 776 tys. to środki z budżetu państwa, o które wnioskuje powiat (środki przekazane zostaną za pośrednictwem Wojewody Mazowieckiego) a 100 tys. 100 złotych stanowić będą środki własne szpitala. Powiat Wyszkowski na realizację zadania przekaże również 93 tys. 900 zł, które zabezpieczył w swoim budżecie. Podczas sesji dyrektor szpitala Tomasz Boroński przedstawił radnym zasadność podjęcia uchwały zabezpieczającej środki na zakup dwóch nowych ambulansów. Czynnikiem determinującym zakup pojazdów jest stan techniczny posiadanych obecnie przez szpital karetek. Dyrektor Boroński zapoznał także radnych z aktualną sytuacją panującą w placówce w związku z uruchomieniem oddziału dla pacjentów z COVID-19.
Za podjęcie uchwały radnym podziękował Starosta Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Żukowski – Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za to głosowanie. Już jutro przygotujemy dokumenty i złożymy wspomniany wniosek do wojewody. Starosta podziękował także wszystkim zaangażowanym w walkę z pandemią koronawirusa,
w tym dyrekcji i personelowi SPZZOZ w Wyszkowie – W naszym szpitalu, oprócz opieki medycznej sprawowanej na co dzień, pojawił się także oddział dla pacjentów z COVID-19. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak wiele wysiłku i zaangażowania wymaga od Was wszystkich obecna sytuacja, jak wiele pracy wkładacie w to, żeby szpital sprawnie funkcjonował. Walcząc z pandemią koronawirusa nie zapominacie też i o przyszłości. Realizujecie skutecznie zaplanowane projekty, m.in. zakup specjalistycznego sprzętu, tomografu komputerowego; w końcu – czego dzisiaj na sesji jesteśmy świadkami – zabiegacie o zakup nowych karetek, które będą służyły naszym mieszkańcom. Nie zapominajmy o trwającej termomodernizacji części szpitalnych budynków. Cieszymy się, że pomimo całej tej sytuacji nie zwalniacie Państwo tempa! Mam nadzieję, że przy wsparciu rady powiatu, zarządu ale i też wszystkich samorządów gminnych uda się Wam te wszystkie plany zrealizować. Mogę tylko obiecać, że my samorządowcy najlepiej jak tylko potrafimy będziemy Waszymi partnerami w tej ciężkiej i nierównej walce. Ważne byśmy najlepiej jak potrafili służyli mieszkańcom. – zakończył starosta.
/Starostwo Powiatowe w Wyszkowie/

332 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
100 sztuk chryzantem dla Gminy Brańszczyk

Listopad jest miesiącem pamięci i dumy narodowej, dlatego też chcąc uczcić ten czas Gmina Brańszczyk, współdziałając z Agencją Restrukturyzacji i...

Zamknij