ggg
ggg ggg

Nowy aparat RTG dla szpitala w Radzyminie!

W ostatnich dniach szpital w Radzyminie otrzymał nowoczesny, mobilny aparat RTG. To kolejny zakup w ramach realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego projektu unijnego o wartości 360 mln zł.

Dzięki wsparciu, radzymińscy lekarze z oddziału chorób wewnętrznych szpitala, wchodzącego w skład Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. – SPZ ZOZ mają do dyspozycji nowoczesny aparat RTG marki Samsung model GM 85.
To kompaktowe, nowoczesne oraz lekkie urządzenie. Jego atutem z pewnością jest niewielki rozmiar. Personel medyczny bez problemu będzie mógł go przetransportowywać w windzie oraz przemieszczać się z nim przez wąskie korytarze do sal chorych.
Sprzęt ma wytrzymałą baterię. Pełne ładowanie aparatu RTG trwa tylko cztery godziny i wystarcza na cały dzień pracy urządzenia. Sprzęt wykonuje doskonałej jakości obrazy i posiada regulację, dostosowującą promieniowanie do wieku pacjenta. Ponadto, sprzęt posiada funkcję Remote View, dzięki której lekarze mogą mieć na bieżąco dostęp do obrazu za pośrednictwem Internetu.
Projekt „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” jest realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Całkowita wartość projektu wynosi 360 mln zł, z tego 314,9 mln zł pochodzi z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Mazowsze jako pierwsze województwo w kraju uruchomiło środki unijne na ten cel.
Nowe aparaty RTG zakupione przez Samorząd Mazowsza przy wsparciu UE trafiły już do 20 mazowieckich szpitali. W ubiegłym tygodniu, obok szpitala w Radzyminie otrzymały je także placówki w Mińsku Mazowieckim i Otwocku.
/opr. rl/

102 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Za nami pełne atrakcji półkolonie „Młodego odkrywcy”

W ramach półkolonii „Młodego odkrywcy”, Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku we współpracy z Serockimi Inwestycjami Samorządowymi, na bazie Szkoły...

Zamknij