ggg ggg ggg ggg

Noc Bibliotek w Brańszczyku

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja promująca czytanie i biblioteki jako otwarte, i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.

Tegoroczna, ósma już edycja, przebiegła pod hasłem „To się musi powieść”. Spotkanie w naszej gminie rozpoczęliśmy od zapoznania się uczestników, dzieci otrzymały ekslibrisy, na których wpisały swoje imiona. W trakcie Nocy Bibliotek, emitowany był film pt. „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: pierwsza tajemnica”. Po seansie przeprowadziliśmy quiz wiedzy o filmie. Zadaniem uczestników było też złamanie szyfru Juliusza Cezara. Mogliśmy też cofnąć się w czasie aż do pierwszej połowy XIX wieku i poznać pierwsze urządzenia umożliwiające tworzenie prostych animacji. Po zapoznaniu się z trzema najbardziej znanymi zabawkami optycznymi: taumatropem, zootropem i prakinoskopem, dzieci mogły samodzielnie wykonać paski do zootropu i krążki do prakinoskopu. Jednym z kolejnych zadań, było pogrupowanie zaginionych książek.
Nie zabrakło też zabaw ruchowych, wśród których największą radość wywołała zabawa „Pląsy i kolory tęczy z chustą animacyjną”. Na zakończenie spotkania, wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, do zobaczenia za rok!

/Info/

227 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielomiesięczne przepychanki w Starostwie Wyszkowskim nie dały pożądanego przez nową koalicję efektu!

Kolejna próba rozmontowania władz Starostwa Wyszkowskiego głosami radnych Rady Powiatu na sesji Rady w dniu 28 września 2022 r. nie...

Zamknij