ggg ggg ggg ggg ggg ggg

Gmina Wąsewo w gronie otrzymujących środki na ochronę powietrza

17 lipca br. w Hali Sportowej w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie zostały podpisane umowy z beneficjentami, z terenu powiatu ostrowskiego na realizację zadań w ramach programu Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020.

W ubiegły piątek, 17 lipca br. w Hali Sportowej w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie zostały podpisane umowy z ośmioma gminami z terenu powiatu ostrowskiego na realizację zadań w ramach programu Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020.
8 gmin, przy udziale środków z Sejmiku Województwa Mazowieckiego, będzie inwentaryzować źródła ciepła, tworzyć tereny zielone i sadzić drzewa. W spotkaniu udział wzięli: Adam Struzik – marszałek Województwa Mazowieckiego, Mirosław Augustyniak – radny Województwa Mazowieckiego, Marcin Podgórski – dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami, Emisji i Pozwoleń Zintegrowanych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Mariusz Popielarz – dyrektor Delegatury w Ostrołęce oraz samorządowcy z gmin powiatu ostrowskiego.
Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza to program realizowany przez samorząd województwa już po raz drugi. W tym roku, na wsparcie działań gmin w kierunku poprawy jakości powietrza, Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył blisko 26 mln zł.
Pieniądze trafią do 8 gmin powiatu ostrowskiego, w sumie blisko 515 tys. zł. Dzięki tym funduszom 6 gmin przeprowadzi inwentaryzacje źródeł ciepła, w Bogutach-Piankach powstaną tereny zielone, a w mieście Ostrów Mazowiecka będą nowe nasadzenia drzew.
Wójt Gminy Rafał Kowalczyk przy kontrasygnacie skarbnika Gminy Anny Budniak w imieniu Gminy Wąsewo podpisał umowę na realizację zadania pt.: „Przeprowadzenie inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła na terenie Gminy Wąsewo” na kwotę 60 tys. zł. Celem przeprowadzenia szczegółowej inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła jest zlokalizowanie wszystkich źródeł niskiej emisji (pieców grzewczych i lokalnych kotłowni), gdzie spalanie odbywa się w sposób nieefektywny. Przeprowadzone zadanie pozwoli na opracowanie szczegółowego harmonogramu ograniczania emisji z procesu wytwarzania ciepła w lokalach mieszkalnych, handlowych, usługowych i użyteczności publicznej, którego najważniejszym celem będzie likwidacja źródeł niskiej emisji.
/Info UG/

1 428 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wójt Gminy Andrzejewo z absolutorium

W dniu 10 lipca 2020 roku w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Andrzejewie odbyła się XVI Sesja Rady Gminy Andrzejewo....

Zamknij