ggg
ggg
ggg ggg

Debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa

W Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyła się kolejna już debata społeczna organizowana przez Komendę Powiatową Policji w Węgrowie dotycząca bezpieczeństwa na terenie powiatu węgrowskiego.

W wydarzeniu, które odbyło się 14 stycznia Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowali Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Wicestarosta Węgrowski Marek Renik.
Prezentację na temat aktualnych zagrożeń występujących w powiecie węgrowskim wygłosił Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie insp. Andrzej Styrczula, który zwrócił szczególną uwagę na to, że w 2019 roku stan bezpieczeństwa uległ poprawie. Podziękował wszystkim samorządom za aktywne wsparcie i współpracę na rzecz wspólnego dobra, jakim jest bezpieczeństwo.
W dalszym ciągu sporym problemem na terenie powiatu jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dochodzi do znacznej ilości kolizji i wypadków, w tym także ze skutkiem śmiertelnym. Mieszkańcy powiatu zgłaszają również potrzebę rozbudowy sieci ścieżek rowerowych i chodników, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.
Starosta Ewa Besztak i Wicestarosta Marek Renik w swoich wystąpieniach podziękowali pracownikom Policji za wytężoną i coraz bardziej skuteczną pracę. Zapewnili także o swoich staraniach na rzecz poprawy infrastruktury drogowej, która też ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa na drogach w powiecie węgrowskim.
/Info Starostwo Powiatowe w Węgrowie/

809 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Złoty medalista olimpijski na ślubowaniu młodych sportowców

Uczniowie kolejnych roczników klas sportowych Szkoły Podstawowej Nr 2 złożyli ślubowanie w obecności zacnych gości. Na uroczystości obecni byli: Prezes...

Zamknij