ggg
ggg ggg

Bo magia Świąt Wielkanocnych trwa…

Wyjątkowe kartki, przeróżne techniki, indywidualne wizje świąt, ogrom wysiłku i włożonego w tworzenie serca. Ponad 200 artystów zdecydowało się wziąć udział w konkursie plastycznym „Zaprojektuj oficjalną kartkę wielkanocną Powiatu Wyszkowskiego”.

Tradycje wielkanocne w Polsce sięgają początków XIV wieku. Łączą w sobie obrzędy ludowe związane z przemianami w przyrodzie i najważniejsze święto w religii chrześcijańskiej, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Elementów związanych z chrześcijaństwem, lokalną tradycją ludową oraz budzącą się do życia przyrodą były motywem przewodnim większości kartek świątecznych, które wpłynęły licznie do Starostwa Powiatowego na ogłoszony konkurs plastyczny „Zaprojektuj oficjalną kartkę wielkanocną Powiatu Wyszkowskiego”. W pracach pojawiły się także kościoły, pomniki, liczne odwołania do obyczajów, tradycji i przepięknych krajobrazów powiatu wyszkowskiego. Farby, kredki, pastele, wydzieranki, wyklejanki, witraż, filc, kolaż – trudno wymienić wszystkie techniki, z których artyści korzystali przy wykonywaniu swoich prac. Na wielu kartkach pojawił się także misternie wykonane herb i flaga Powiatu Wyszkowskiego.
Komisja konkursowa, która obradowała w składzie: Radni Rady Powiatu w Wyszkowie: Iwona Wyszyńska, Agnieszka Ołdak-Prokop i Adam Turek, Naczelnik Wydziału Edukacji Agnieszka Deptuła oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Wyszkowie Ewa Walicka i Ewa Michalik, była zaskoczona kunsztem wykonanych prac oraz pomysłowością i kreatywnością twórców. Wyłonienie zwycięzców było dla Jury nie lada wyzwaniem.
Wszystkim uczestnikom, tym małym, większym i tym całkiem dorosłym, przedszkolom, szkołom i całym rodzinom, które zaangażowały się w tworzenie kartek Starosta Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Żukowski złożył podziękowania i wyrazy uznania w postaci pamiątkowych dyplomów. Laureaci konkursu z miejsc I-III każdej z kategorii otrzymają także cenne nagrody.

Wyniki konkursu:
Kategoria A ( przedszkolaki, zerówkowicze)
I miejsce – Zosia Rosińska
II miejsce – Alicja Kowalska
III miejsce – Oliwier Powierża
Wyróżnienia: Róża Skrzeczko, Lena Karpińska, Zosia Kulesza, Marcelina Wykowska-Geska, Jan Garbacz, Basia Otwinowska

Kategoria B (klasy I-III)
I miejsce – Wiktoria Chodyna
II miejsce – Aleksandra Krzepicka
III miejsce – Lena Kordyszewska
Wyróżnienia : Anastazja Sępkowska, Radosław Staniaszek

Kategoria C (klasy IV-VIII)
I miejsce (ex aequo) Dorota Pałubińska, Lena Grabowska
II miejsce – Julia Oniśk
III miejsce – Lena Sieńkowska
Wyróżnienia: Dominika Szydlik, Pola Napiórkowska, Aleksandra Osowiecka, Hanna Sadowska

Kategoria D (młodzież, dorośli)
I miejsce – Julia Ochmańska
II miejsce – Paulina Karamuz
III miejsce – Natalia Zawadzka
Wyróżnienia : Michał Wiśniewski, Alicja Trociewicz, Olga Owsiak, Weronika Jadacka

Prace, które ozdobią oficjalne kartki wielkanocne Powiatu Wyszkowskiego:
Praca nr 193 D Julia Ochmańska
Praca nr 189D Paulina Karamuz
Praca nr 148C Aleksandra Pietruchowska, wyłoniona za pośrednictwem głosowania na facebooku –
(748 polubień)

/Starostwo Powiatowe
w Wyszkowie/

193 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu „Senior” działającego w strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie w tym roku nie zaprzestali kultywowania...

Zamknij