ggg

42. Dni Broku i Puszczy Białej – mnóstwo atrakcji i wspaniałej zabawy

W dniach 9 i 10 lipca 2022 roku, na plaży miejskiej w Broku po raz czterdziesty drugi odbyła się największa impreza rozpoznawalna w całym regionie, a także poza jego granicami – Dni Broku i Puszczy Białej. Po dwuletniej przerwie, na licznie przybyłych nad rzekę Bug mieszkańców Miasta i Gminy Brok, a także sympatyków związanych na różne sposoby z naszym miastem, czekała wspaniała zabawa, bogata w liczne atrakcje, występy oraz muzyczne koncerty.

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Miasta i Gminy Brok oraz Biblioteka Publiczna w Broku, a współorganizatorem – Samorząd Województwa Mazowieckiego, partnerem Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik oraz Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.
Patronat medialny: Radio SuperNova, Radio Nadzieja, Tygodnik w Ostrowi, KurierW, Ostrowski Portal Internetowy Ostrów Maz 24.pl oraz Ostrów Maz.com.
W sobotni poranek, tradycyjnie w ramach obchodów Dni Broku odbył się Turniej piłki siatkowej o puchar Burmistrza Broku. Na plaży rywalizowało sześć drużyn. Najlepsi okazali się zawodnicy: MIKLEWICZ – GMITRZAK, zajmując pierwsze miejsce. Zespół RAFAŁKI zakończył sportową rywalizację wywalczeniem drugiego miejsca, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna NO NAME.
Po południu na scenie i przed sceną na najmłodszych uczestników imprezy czekała moc atrakcji, m.in.: spektakl teatralny, pokaz mega baniek mydlanych, malowanie twarzy oraz zabawy z bajkowymi postaciami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchańce, przejażdżki kucykami, stoiska oferujące zaplatanie warkoczyków oraz wesołe miasteczko.
Następnie o godzinie 18:00 Burmistrz Miasta i Gminy Brok Pan Marek Młyński dokonał oficjalnego otwarcia 42. Dni Broku i Puszczy Białej. Serdecznie przywitał obecnych na uroczystości gości: przedstawicieli władz regionalnych i samorządowych województwa mazowieckiego, powiatu ostrowskiego, wójtów sąsiednich gmin, przewodniczącego Rady Gminy w Broku wraz z radnymi i sołtysami, a także swoich współpracowników, kierowników i dyrektorów gminnych jednostek organizacyjnych, sponsorów imprezy, a przede wszystkim mieszkańców i wszystkich obecnych na plaży miejskiej.
W trakcie oficjalnego bloku można było podziwiać umiejętności wokalne oraz taneczne zaprezentowane przez dzieci i młodzież szkolną.
Tradycyjnie podczas Święta Miasta i Gminy Burmistrz Pan Marek Młyński wręczył stypendia najlepszym uczniom oraz listy gratulacyjne ich rodzicom. Nagrodzeni zostali: Amelia Maria Pych, Kamila Sławińska i Małgorzata Kolosek. Burmistrz wręczył także nagrody zwycięzcom IX edycji konkursu ,,Najpiękniejsza Posesja w Gminie Brok” – Państwu Irenie i Bogdanowi Badurek oraz Państwu Jadwidze i Tomaszowi Złotopolskim.
Zwyczajowo Burmistrz Pan Marek Młyński uhonorował wyjątkowych mieszkańców: Ks. Prałata Stanisława Skarżyńskiego za 30-letnią posługę kapłańską na rzecz mieszkańców Parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Broku oraz pana Eugeniusza Korzebia za wieloletnią działalność społeczną i kulturalną oraz aktywną pracę w samorządzie terytorialnym gminy Brok. Część oficjalna zakończyła się przemówieniami zaproszonych gości.
Z nadejściem wieczoru rozpoczęła się muzyczna zabawa z gwiazdami muzyki tanecznej. Jako pierwsza na scenie wystąpiła niezwykle charyzmatyczna Renata Dąbkowska z zespołem Dystans. Wokalistka oczarowała słuchaczy pięknym wykonaniem i ruchem scenicznym. Nieco później publiczność bawiła się świetnie z zespołem Milano. Jako ostatni tłumy fanów w różnym wieku porwał zespół Classic. Dzień zakończył się dyskoteką z DJ Xavier, której towarzyszyły Wybory Miss i Mistera Plaży.
Tego dnia, zainteresowaniem cieszyły się stoiska promocyjne, w tym stoisko Urzędu Miasta i Gminy Brok oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Wojskowego Centrum Rekrutacji, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej. Wiele osób skorzystało z symulatora zderzeń i dachowania w strefie bezpiecznego kierowcy.
W niedzielny wczesny poranek odbyły się XVIII Otwarte Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Broku. W zawodach zwyciężyła Agnieszka Owczarczuk. Miejsce II zajął Adam Kryszczak, a trzecie miejsce wywalczył Marek Zieliński. Następne miejsca zajęli kolejno Mateusz Bobowski, Kamil Zyśk oraz Ryszard Bureta. W zawodach wzięło udział czternastu zawodników.
Trochę później miłośnicy sportu na boisku szkolnym rywalizowali w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Broku. Najlepsza okazała się drużyna Potężne Santosy. Rzeczka Tuchełka okazała się nieco lepsza od MKS Małkinia zdobywając II miejsce. W turnieju zagrało pięć drużyn.
O godz. 10:30 w Kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Broku została odprawiona Msza Święta w intencji Mieszkańców Miasta i Gminy Brok.
W dalszej części dnia miało miejsce wręczenie pucharów zwycięzcom zawodów spławikowych oraz piłki nożnej. Nagrodzeni zostali także Najlepsi Czytelnicy Biblioteki Publicznej w Broku.
Drugi dzień obchodów święta miasta i jego mieszkańców 42. Dni Broku i Puszczy Białej poświęcony był kultywowaniu piękniej tradycji ludowej, bowiem w samo południe rozpoczął się największy w regionie Festiwal Kultury Kurpiowskiej. Na brokowskiej plaży królowała muzyka, pieśni i tańce artystów z terenu Kurpi Białych i Zielonych. Gościliśmy w Broku aż 20 zespołów kurpiowskich, w tym zespół ludowy Jarzębina z Broku.
Niewątpliwie ciekawymi niedzielnymi atrakcjami Festiwalu, które przyciągnęły wiele osób były pokazy i warsztaty ginących zawodów: kaletnictwa, kowalstwa, bursztyniarstwa, wypalania ze słomy, haftu i wycinanki kurpiowskiej, a także bibułkarstwa. W Festiwalu uczestniczyły stoiska promocyjne Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Muzeum Kurpiowskiego w Wachu, a także Skansen im. M. Żywirskiej w Brańszczyku oraz Kuźni Kurpiowskiej w Pniewie. Ponadto w formie gry terenowej przeprowadzony został konkurs „W kręgu ginących zawodów”.
42. Dni Broku i Puszczy Białej zakończyły się dyskoteką z DJ Sado. Weekend minął w radosnej atmosferze pod znakiem dobrej zabawy. W bogatym i różnorodnym programie wypełnionym licznymi koncertami, wydarzeniami kulturalnymi, sportowymi, zabawami tanecznymi i atrakcjami rodzinnymi, każdy z pewnością mógł znaleźć coś dla siebie. Wspólnemu świętowaniu sprzyjała piękna, słoneczna pogoda.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do atrakcyjności tegorocznych Dni Broku i Puszczy Białej! Przede wszystkim dziękujemy Sponsorom, których przedstawiamy Państwu poniżej:
MULTI – KOM Andrzej Nakielski z Ostrołęki, Agnieszka i Sebastian Oczkowscy z Broku, Smażalnia Ryb MIĘTUS, Kamil Kazimieruk z Broku, Marta i Marek Bazelak, WIKTORIA z Broku, Dom Wczasowy NADRZECZE, Łucja Jóźwik z Broku, Bank Spółdzielczy z Ostrowi Maz., Bar Pod Rybką, Anna Skrajna i Artur Marciniak z Broku, Usługi Geodezyjne, Marek Tomiczak z Ostrowi Maz., PARO Paweł Parapura z Błędnicy, GRACJA Użarowski Andrzej i Ewa z Broku, Firma Transportowo – Usługowa Mirosław Przesmycki z Małkini Górnej, Zakład Robót Budowlano – Drogowych DROGBUD, Andrzej Pecura z Ostrowi Maz., Zakład Remontowo-Budowlany -Waldemar Brzostek z Ostrowi Maz., RB STAL, Robert Brzostek z Broku, Tartak Usługowo- Handlowy, Henryk Brzostek z Broku, Zakład Produkcyjno – Handlowy, Marek Rosiński z Broku, Lokalny Operator Ostrovia –net, Kosztorysowanie i Nadzorowanie Robót Ogólnobudowlanych Marek Kruk z Broku, 1001 Drobiazgów, Anna Wójcicka z Broku, GROMET Andrzej Grądzki z Broku, Sklep Spożywczo – Przemysłowy Jan Derlatka z Broku, MATERBIUR, Robert Niedźwiecki z Łodzi, PIZZERIA WILCZY ROCK, Monika Smołka z Broku, Anna i Andrzej Gajewscy z Broku, Handel Artykułami Rolno- Spożywczymi, Sławomir Suchcicki z Broku, ZIELENIAK, Agnieszka Szołkowska z Broku, Sklep Spożywczo -Przemysłowy, Wanda Figat z Laskowizny, ARTTAB Michał Strąk z Broku, Produkcja Piekarnicza i Sklep Spożywczo- Piekarniczy, Jacek i Maciej Socik z Broku, Andrzej Kulesza z Broku.

/Biblioteka Publiczna w Broku, foto. KW + BP /

2 096 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wycieczka Klubu Seniora w Andrzejewie

W związku z 10-leciem istnienia Klubu Seniora w Andrzejewie, Wójt Gminy Andrzejewo ufundował wycieczkę dla członków Klubu. Odbyła się ona...

Zamknij