ggg

4 mln zł na rozbudowę ZSP Łochów

14 grudnia nastąpiło symboliczne wręczenie czeku w wysokości 4 mln zł na rozbudowę Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie. W imieniu premiera RP wręczenia dokonała senator RP Maria Koc i poseł na Sejm RP Maciej Górski. Powiat Węgrowski otrzymał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Powiat Węgrowski otrzymał dofinansowanie w kwocie 4 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na rozbudowę Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie. Wartość całej inwestycji to 7 mln zł. W ramach rozbudowy powstanie nowy pawilon dydaktyczny, który zostanie połączony z istniejącym budynkiem za pomocą łącznika parterowego. Przewiduje się dobudowę nowego skrzydła dydaktycznego oraz termomodernizację istniejącego budynku głównego. Dobudowane skrzydło połączone zostanie z istniejącym budynkiem parterowym łącznikiem. W budynku zaprojektowano nową szatnię, kotłownię, sale dydaktyczne, pokój nauczycielski, łazienki – w tym dla osób niepełnosprawnych, windę oraz ciągi komunikacyjne. Istniejący budynek dydaktyczny zostanie poddany termomodernizacji. Planuje się wymianę stolarki otworowej, wymianę pokrycia dachowego, docieplenie ścian oraz przebudowę c.o. W najbliższym czasie Powiat Węgrowski zamierza ogłosić przetarg na roboty budowlane. Planowane oddanie obiektu do użytkowania w IV kwartale 2022 roku.
Podczas spotkania w dniu 14 grudnia br. starosta węgrowski Ewa Besztak oraz wicestarosta Marek Renik podziękowali parlamentarzystom Marii Koc i Maciejowi Górskiemu za dotychczasową współpracę i złożyli najlepsze życzenia świąteczne.
/info/

782 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mikołaj przyjechał do Ostrowi Mazowieckiej i miasto się zablokowało…

30. Spotkanie ze Świętym Mikołajem w formie Drive Thru (z samochodu) przerosło oczekiwania Mikołaja i jego elfów oraz przyczyniło się...

Zamknij