ggg ggg

Zatrzymani podejrzani o rozbój

Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonnie zatrzymali 20-letniego Damiana M., 26-letniego Adriana K., oraz 28-letniego Krzysztofa B. podejrzanych o dokonanie rozboju na czterech mężczyzn. Sąd wobec Krzysztofa B. zastosował tymczasowy areszt na 2 miesiące. Damian K. został oddany pod dozór Policji. Za przestępstwo rozboju grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Tydzień temu policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonnie zostali powiadomieni o rozboju. Jak ustalili śledczy w jednym z wynajmowanych mieszkań na terenie Jabłonny siedmiu mężczyzn spotkało się i razem piło alkohol. W pewnym momencie trzech z nich Damian M., Adrian K., i Krzysztof B. opuścili mieszkanie. Po pewnym czasie mężczyźni wrócili, wtargnęli do mieszkania, zażądali oddania pieniędzy i zaczęli bić pokrzywdzonych. Pokrzywdzeni, którzy znali sparwców tylko z widzenia byli nietrzeźwi i nie mieli siły się bronić. Sprawcy zaczęli przeszukiwać mieszkanie i zabrali telefony komórkowe pokrzywdzonych, sprzęt elektroniczny oraz pieniądze w kwocie 1600 zł. Mężczyźni po dokonanym rozboju uciekli przed interweniującymi policjantami przez balkon. Policjanci po intensywnej pracy nad sprawą zatrzymali podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa 20-letniego Damiana M., 26-letniego Adriana K. oraz 28-letniego Krzysztofa B. Mężczyźni byli w przeszłości karani. Od prokuratora usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu przestępstwa rozboju. Sąd wobec Krzysztofa B. przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów prowadzących sprawę i zastosował dwumiesięczny tymczasowy areszt. Damian K. został oddany pod dozór Policji. Kodeks karny za przestępstwo rozboju przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

407 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Inauguracja kampanii społecznej
Świadectwo sprawcy wypadku – pilotaż w szkoleniu kierowców w Warszawie

Piraci drogowi, którzy muszą zredukować swoje punkty karne, będą zapoznawani ze świadectwem autentycznego sprawcy wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Wojewódzki Ośrodek Ruchu...

Zamknij