ggg ggg

Zakład Opiekuńczo–Leczniczy (ZOL) finansowany w pełni ze środków publicznych

Od 1 lipca br. w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med uruchomiony został Zakład Opiekuńczo – Leczniczy (ZOL) finansowany w pełni ze środków publicznych.

 

DSC02818Szpital otrzymał kontrakt z Narodowego Funduszu Zdrowia na 14 miejsc. Jak mówi dyrektor dr n. med. Robert Gajda to ogromy sukces. “W przeciągu niespełna 2 lat funkcjonowania nowej spółki to drugi, obok geriatrii, oddział o który rozszerzony został kontrakt z NFZ. Wydaje się, że odwrócony został zły trend notorycznego zmniejszania kontraktów jaki obserwowaliśmy w kilku ostatnich latach funkcjonowania starej spółki.”
Zakład przyjmuje osoby przewlekle chore, o upośledzonej sprawności, a także wymagające całodobowej opieki.
W zakładzie pacjenci otrzymają całodobowe świadczenia zdrowotne obejmujące pielęgnację, leczenie i rehabilitację. Opiekować się nimi będzie wysoko wyspecjalizowana kadra w tym: lekarze, pielęgniarki, opiekunowie, rehabilitanci, psycholodzy i terapeuci.
W ZOL w Szpitalu Powiatowym w Pułtusku mogą przebywać również pacjenci komercyjni, którzy za swój pobyt płacą we własnym zakresie.

 

 

 

 

 

 

584 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Szósta Niedziela Seniora

„Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiarowuje” (Gustav Flaubert)   9 lipca 2017...

Zamknij