ggg ggg
ggg ggg

Wyszkowska Grupa Rowerowa wyruszyła na wiosenną wycieczkę rowerową

„Wiosna na Rowerach“ – to temat niedzielnej wyprawy rowerowej zorganizowanej 8 kwietnia w Wyszkowie.

Precyzyjniej mówiąc rowerzyści pod kierownictwem Jerzego Sitka ruszali spod Parkowej Baszty 8 kwietnia o godzinie 11.00. Do przejechania zaplanowano trasę ok. 25 km. Trasa wiodła przez Tumanek – Fidest – Trakt Napoleoński – Drogą Wilka – Loretto – Świniotop – Kamieńczyk. Rowerzyści zachwycali się pięknem lasów sosnowych i skarpą Liwca. Zwieńczeniem wycieczki było wspólne wiosenne ognisko nad Liwcem w okolicach Kamieńczyka.
Celem wycieczki była popularyzacja turystyki rowerowej, aktywne spędzenie wolnego czasu, poznawanie zabytków oraz miejsc pamięci znajdujących się na trasie wycieczki, a także podziwianie piękna przyrody. Istotnym elementem wyprawy stało się uwiecznianie trasy, jej piękna i walorów na fotografiach. Wycieczce przyświecała idea i popularyzacja zasad bezpiecznej jazdy na rowerze oraz przekonanie wycieczkowiczów, że turystyczna impreza jest doskonałą formą wypoczynku, a także jest promocją zdrowego i aktywnego stylu życia. Pozytywów jest więcej: tego typu działalność przygotowuje do prac na rzecz ochrony środowiska, a przy okazji kształtuje pozytywne postawy społeczne wśród rodziców, dzieci i młodzieży. Uczestnicy mieli możliwość poznanie walorów krajoznawczo – turystycznych naszej okolicy, miejsc szczególnych, a jednocześnie spędzić czas aktywnie i kształcąco. W wiosennej wycieczce udział wzięło kilkadziesiąt osób, więc jak zakładamy, entuzjastów zdrowego, aktywnego wypoczynku, nam po tej niedzielnej wiosennej wyprawie, w Wyszkowie przybyło.
/J.Cz./

360 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Robert Gołaszewski osobowością roku 2018

7 kwietnia br. odbyła się Wielka Gala „Osobowości i Sukcesy Roku 2018” w hotelu Folwark Łochów w Łochowie. Organizatorem Gali...

Zamknij