ggg ggg
ggg ggg

Wielkanocne życzenia (29.04.2014)

Stowarzyszenie Jeden Powiat, działające na terenie powiatu wołomińskiego, z okazji minionych Świąt Wielkiej Nocy spotkało się 25 kwietnia w Dworze Franciszków koło Tłuszcza.

dscf0011
Na zaproszenie zarządu Stowarzyszenia i prezesa Roberta Roguskiego na spotkanie Wielkanocne, które odbyło się w miniony piątek przybyło ponad 100 osób czynnie działających w Stowarzyszeniu Jeden Powiat oraz gości i sympatyków tej obywatelskiej inicjatywy. Zebranych przywitał burmistrz Kobyłki i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Robert Roguski. Pokrótce przedstawił ideę powstania Stowarzyszenia, które od kilku lat istnieje i z sukcesem wpływa na kształt życia społecznego oraz politycznego powiatu wołomińskiego. Podkreślał wielką aktywność osób tworzących Stowarzyszenie – ludzi z pasją, niezwykle zaangażowanych w życie społeczności 12 gmin powiatu. Nawiązał również do kanonizacji papieża Jana Pawła II i przytoczył Jego słowa: „Wymagajcie od siebie, mimo że inni od nas nie wymagają”.


Wśród obecnych nie zabrakło radnych z poszczególnych gmin i powiatu wołomińskiego oraz zaprzyjaźnionych gości. Jednym z nich był prof. Waldemar Dziak, którego wykład o Chinach oraz znaczeniu państw azjatyckich wszystkich zachwycił. Z niezwykłą swadą i domieszką humoru wprowadził zebranych w tajemnice i osobliwości kulturowe oraz potencjał gospodarczy Chin. Uczestnicy wielkanocnego spotkania zostali zaproszeni do udziału w Balu Charytatywnym, który odbędzie się 23 maja w hotelu Gregory w Kobyłce, a dochód z balu zostanie przeznaczony na wsparcie działalności hospicjum w Wołominie.
Był też „akcent artystyczny” – niespodzianka w formie arii operowej wykonanej przez Alinę Stefaniak, a traktująca o niewątpliwych zaletach prezesa Roberta Roguskiego. Pozostała część spotkania upłynęła na indywidualnych rozmowach w niezwykle miłej i przyjacielskiej atmosferze. /J.Cz./

Galeria zdjęć

891 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
RADZYMIN DZIĘKUJE, RADZYMIN PAMIĘTA (29.04.2014)

Wiadomości płynące w minioną niedzielę, 27 kwietnia z Watykanu szczególnie doniosłe były dla mieszkańców ziemi radzymińskiej, którą św. Jan Paweł...

Zamknij