ggg ggg

Szanty na słonecznej plaży (23.08.2011)

Wieliszewski festiwal to pierwsze i jedyne tego typu wydarzenie promujące marynistyczną muzykę i kulturę nie tylko nad Jeziorem Zegrzyńskim – mekką mazowieckich żeglarzy, ale praktycznie całym Mazowszu.

Pozycję tę potwierdza również fakt objęcia nad Festiwalem honorowego patronatu przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. Po ubiegłorocznym sukcesie w miniony weekend na wieliszewską plażę ściągnęły tłumy turystów. W sobotni wieczór na scenie pojawili się Ukraińcy z AtmAsfery, zaś niedzielne popołudnie należało do gości z Czech z Happy to meet. Tak oto mamy festiwal już międzynarodowy. Charakter ten podkreśla również udział młodzieży z całego świata, która rokrocznie gości w Gminie Wieliszew w ramach międzynarodowego obozu Workcamp. Młodzi wolontariusze tradycyjnie nie tylko pomagają przy organizacji imprezy, ale również prezentują na scenie swoją amatorską ale pełną zaangażowania twórczość.


Krajową scenę reprezentowali Mechanicy Shanty, Zejman & Garkumpel, Sąsiedzi, Mosaic, Własny Port, Młode Wyjce. Zabawa była przednia. Muzyka towarzyszyła zabawom w wodzie i na gorącym piasku.  Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji towarzyszących imprezie. Były konkursy, był propagujący „bezpieczne wakacje” kapitan „Wyderka”.  Działała wypożyczalnia kajaków i plażowa gastronomia.. Impreza była bardzo udana.
rwc

Galeria zdjęć

369 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bajorko w Jeziorku (23.08.2011)

Sprawa niby mała. Ale mnie zbulwersowała . Od stycznia tego roku z wielkim rozmachem i ciekawymi pomysłami wystartował portal www ...

Zamknij