ggg ggg

Święto Seniora 2017 z humorem i po cygańsku

W dniach 1, 6 i 7 października wyszkowscy seniorzy mogli uczestniczyć w cyklu spotkań i wydarzeń im dedykowanych z okazji Święta Seniora 2017.

 

fot27

Organizatorzy święta burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski oraz Rada Seniorów gminy Wyszków przewidziała mnóstwo atrakcji, a nasi seniorzy z wielkim zapałem m.in.uczestniczyli i włączyli się do prezentacji swoich talentów. Po raz drugi na terenie gminy Wyszków odbył się cykl wydarzeń społecznych, sportowych i kulturalnych, skierowanych do osób starszych. 1 października seniorzy mieli okazję uczestniczyć, m.in. we Mszy Świętej, odprawionej w Kościele pw. św. Wojciecha w Wyszkowie w intencji osób starszych. 6 października w hali sportowej WOSiR-u w trakcie „Senioralii” rywalizowano w konkurencjach sportowo-zręcznościowych. Spotkanie było okazją do ostrzeżeń, które skierowała wyszkowska Policja, prezentując specjalny film instruktażowy dot. wykorzystywania i oszukiwania seniorów. Mundurowi uczulali przede wszystkim przed próbami wyłudzeń pieniędzy na tzw. „wnuczka”. Odbyły się konkurencje np. zbieranie jajek na czas (wygrała Hanna Zielińska), „mumia”, którą wygrali Roman Szymanik i Hanna Gałązka, rzut lotkami do tarczy (puchar odebrała Maria Leszczyńska) i wspólne tańce. W nauce zumby pomagała seniorom instruktorka Joanna Zglec.
Zastępca burmistrza, Aneta Kowalewska oraz pełnomocnik burmistrza ds. senioralnych, Lidia Stępkowska podziękowały seniorom za udział w życiu lokalnej społeczności.

7 października zaproszono seniorów na ucztę kulturalną, czyli cykl występów i koncertów, które odbyły się w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Uczestników powitała Rada Seniorów na czele z Marią Ślubowską oraz z prowadzącymi imprezę – Marią Jachno i Danutą Napiórkowską. Burmistrz Wyszkowa złożył życzenia i podkreślił, jak ważna jest obecność seniorów w życiu Wyszkowa, ich radość, kreatywność i inspiracja. Z okazji święta przybyli również zaprzyjaźnieni goście – seniorzy z Szydłowca oraz Teresa Wosińska, przewodnicząca Wołomińskiej Rady Seniorów.
Wyszkowskie Święto Seniora uatrakcyjniła amatorska grupa teatralna „POMIMO…”, działająca przy OPS Dom Dziennego Pobytu „SENIOR” w Wyszkowie. Grupa teatralna pod kierunkiem emerytowanej polonistki p. Grażyny Święch przygotowała i wystawiła tragikomedię G. Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”. Na wielkie uznanie zasługują seniorzy, którzy wcielili się w role: Dulska – Teresa Tomaszuk, Dulski – Tadeusz Gałązka, Zbyszek – Krzysztof Chojnacki, Hesia – Agnieszka Łubkowska, Mela – Iwona Zimoń, lokatorka – Zuzanna Deluga, Juliasiewiczowa – Barbara Andrzejewska, Tadrachowa – Zofia Skóra, a w rolę Hanki wcieliła się Zofia Lipska. Wyszkowscy seniorzy są nie tylko świetnymi aktorami, ale również sami przygotowali niektóre elementy scenografii. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami. Seniorzy obejrzeli również występ zespołu „Fantazja” z Szydłowca działający, przy Stowarzyszeniu Spokojna Jesień Życia. Grupa pod kierownictwem Anny Tchórzewskiej z werwą i rzeczywiście z fantazją wykonała piosenki, m.in. „Złoty pierścionek”, „Champs Elysees”, „Ale to już było”, „Była sobie raz dziewczyna”, „Taka mała, ”, a na bis piosenkę „Żyjmy pełnym życiem”. Piosenki przeplatali zabawnymi skeczami np. na kanwie wiersza „Lokomotywa” przedstawiono problemy kobiet z menopauzą. Hitem tego występu była część cygańska, czyli znane wszystkim przeboje: „Gdybym miał gitarę”, „Cyganeczkę Zosię”, „Jedno jest niebo nad nami”, „Czorne oczy, „Tańczę z tobą”.
Następnie na scenie w swoim repertuarze wiązanek piosnek wystąpiły zespoły śpiewacze „Wyszkowiacy” (pod kierownictwem Czesława Kwiatkowskiego), „Nadbużanie” (pod kierownictwem Doroty Wojtkowskiej), Zespół Pieśni i Tańca „Oberek” (pod kierownictwem Danuty Deptuły), który zaprezentował tańce i pieśni ludowe.
Zapraszamy na stronę internetową gazety www.kurier-w.pl, gdzie zamieścimy zdjęcia oraz fragmenty występów. /Janina Czerwińska/

 

549 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
II edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Ostrów Mazowiecka zakończona ku zadowoleniu wszystkich: szansę na realizację mają trzy projekty!

W trakcie spotkania, które odbyło się w ostrowskim ratuszu 6 października 2017 r. Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer, dziękując Wnioskodawcom...

Zamknij