ggg ggg

Śpiewanie pasją, miłością i potrzebą (04.02.2014)

Koncert Studia Wokalnego prowadzonego przez Irenę Zdunek przy Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”, podobnie jak w latach ubiegłych, zgromadził w minioną niedzielę wielu sympatyków.

dscf8492
Kolejny koncert podopiecznych Ireny Zdunek odbył się 2 lutego 2014 r., ale w perspektywie mamy następny już w maju. Jak wyjaśniał zebranym na widowni prowadzący koncert Michał Ciok (laureat ostatnich „Supertalentów Wyszkowa” w kategorii recytacji), w obecnej prezentacji nie mogą wystąpić wszyscy podopieczni Studia. Koncert trwałby około 4 godzin. Pod opieką WOK – u pracuje 40 wokalistów, a w niedzielnym koncercie wysłuchaliśmy 33. Studio Wokalne powstało dla potrzeb uzdolnionych wokalistów, którzy chcą kształcić swój głos, uczestniczyć w konkursach i festiwalach. Są też tacy, którzy swoja przyszłość chcą związać ze śpiewem. Myślą zatem o studiowaniu na kierunkach artystycznych. Zajęcia z panią Irena mają im pomóc w pomyślnym przebrnięciu przez egzaminy praktyczne. Jak dotychczas skuteczność pani Ireny jest 100%. Zajęcia Studia Wokalnego, to praca indywidualna lub w małych zespołach, głównie 2 -, 3 – osobowych.


Koncert rozpoczęły i powitały pierwsze przedstawicielki tego Klubu – Natalia Skoczeń i Klaudia Jaszewska. Weteranki, ponieważ kształcą swój głos od kilku lat. Klaudia jest laureatka II nagrody w konkursie „Wyszkowskie głosy”. Natalia ma już na swoim koncie jedno nagranie studyjne. W kolejnej prezentacji wystąpiła Ola Orłowska, uczennica Gimnazjum w Rząśniku. Piosenkę „Chcę byś był” zaśpiewała wyszkowska gimnazjalistka – Magdalena Kaniewska, która z panią Ireną pracuje od września. Później przyszedł czas na pierwszą grupę debiutantów – wokalistów tj.: Mateusza Wrzesińskiego – z Wyszkowa, Weronikę Chmiel – z Zabrodzia, Damiana Ordaka – z Bosewa Starego i Kalinę Kędzior z Leszczydołu Nowiny. Wszyscy są dopiero na początku drogi na szczyt i ogromnie przeżywali swój debiut. Ewa Antoniak mimo młodego wieku ma już duże doświadczenie na scenie. Brała udział w wielu konkursach i przeglądach, często wracając z nich z nagrodami. Miedzy innymi zdobyła I nagrodę w konkursie „Wyszkowskie głosy”. Zaśpiewała piosenkę pt.: „ Pełny luz”. Kolejna wykonawczyni prezentująca się w piosence „Tim Pan Aley” z repertuaru Haliny Frąckowiak – Natalia Ciach dzieli swój wolny czas między siatkówkę i śpiewanie. Kolejne debiutantki, to: Natalia Sieńkowska z Pniewa – w piosence „Dziewczyna mojego chłopaka”, Aleksandra Sieńkowska z Wyszkowa w utworze „Moje hobby to marzenia” oraz Aleksandra Seroka z Leszczydołu w przeboju Anny Wyszkoni – „Wiem, że jesteś tam”.

Trzeci rok pracuje w Studiu Iza Abramczyk gimnazjalistka, która mieszka i uczy się w Rząśniku. Po niej wystąpiła Kamila Dzierbun, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie, w zabawnej piosence pt.: „Telefon”. W drugim bloku piosenek zaprezentowali się wokaliści śpiewający z towarzyszeniem fortepianu, za którym zasiadła jako akompaniator Irena Zdunek. Pierwsza wystąpiła Monika Turek, a następnie Patrycja Łapińska w piosence z repertuaru zespołu „The Beatles” pt.: ‘Tylko Ty”. Wystąpiły również panie Edyta Olbryś (śpiewa od 3 lat) i Danuta Bączek (uczęszcza na zajęcia od września 2012 roku) , Pierwsza wykonała piosenkę – „List do Chopina”, druga – „Kasztany”. Dominika Świdwa, kolejna debiutantka, kształci swój głos pod okiem pani Ireny od sześciu miesięcy. Usłyszeliśmy ją w utworze „Motyle są wolne”. Natalia Ogrodnik jest wokalistka z dużym doświadczeniem. Ma na swoim koncie kilka nagród i wyróżnień na konkursach i przeglądach. W zeszłym roku dokonała pierwszego, solowego nagrania studyjnego. Zaprezentowała piosenkę z repertuaru Bogusława Meca pt.: „Nie biegnij tak”. Pan Mariusz Garwoliński, na co dzień śpiewa w formacji rockowej „Mahikan”, ale na koncercie zaśpiewał Czesława Niemena – „Sen o Warszawie”. Z panią Ireną pracuje od pół roku. Karolina Pujer uczennica III klasy gimnazjum w Rząśniku. Śpiewa od dziecka. Najpierw w domu, na akademiach szkolnych. Pół roku temu zgłosiła się do Studia Wokalnego WOK – u. Okazało się, że drzemią w niej duże możliwości. W finale tegorocznego konkursu „Supertalent Wyszkowa” Karolina zdobyła nagrodę portalu oraz wyróżnienie głównego jury. Karolina zmierzy się z bardzo trudną piosenką Franka Sinatry. Polski tekst do niej napisała pani Irena. W grupie wykonawców koncertu wystąpiła uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie Barbara Świętoń w znanym przeboju zespołu „Various Manx” – „Piosenka księżycowa”.

Podczas IV edycji konkursu „Supertalent Wyszkowa 2014” otrzymała nagrodę banku BGŻ. Ernest Bereski z Rząśnika śpiewa, gra na perkusji i instrumentach klawiszowych. Wystąpił z utworem „Do słońca leć”, z którym zakwalifikował się do finału „Supertalent Wyszkowa”. Kolejna wykonawczyni Weronika Podpora mieszka w Woli Mystkowskiej, uczy się w I klasie gimnazjum, a w Studiu Wokalnym WOK – u jest od trzech lat. W tym czasie z powodzeniem wystąpiła w kilku konkursach i koncertach, między innymi zdobyła I miejsce w konkursie wokalnym „Wyszkowskie głosy”. Obecnie przygotowuje się do pierwszego studyjnego nagrania. Zaśpiewała piosenkę pt.: „Wesołe nastolatki”. Pani Magdalena Kimula jest magistrem italianistyki i na co dzień pracuje, jako nauczycielka w Gimnazjum w Porębie oraz Szkole Podstawowej w Nowych Budach. Zaśpiewała bossanovę zatytułowaną „Kocham cały świat”. Jedną z najmłodszych słuchaczek Studia jest Wiktoria Kukwa – uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie. Chociaż śpiewa dopiero od pół roku, robi niezwykle szybkie postępy, a w finale „Supertalentu Wyszkowa” zdobyła nagrodę Rewii Dziecięcej „Sylaba” za piosenkę „Cud w szafie”. Piosenkę Seweryna Krajewskiego „Wielka miłość” zaśpiewał Sebastian Bereski (brat wcześniej występującego Ernesta), który studiuje na wydziale architektury, prowadzi własną firmę, gra ze swoim zespołem na imprezach tanecznych i śpiewa w Wyszkowie. Kolejna wykonawczyni, również studentka i była „sylabianka” Sylwia Wojewódzka zaprezentowała się po blisko dwuletniej przerwie. Licznymi nagrodami może się poszczycić następna wokalistka Julia Antoniak. Najważniejsze trofeum to srebrny medal zdobyty na Międzynarodowych Igrzyskach Artystycznych na Węgrzech. Podczas koncertu zaśpiewała piosenkę pt. „Przebudzenie Ikara”. Jednak liderką i chlubą Studia Wokalnego jest 18 – letnia Monika Turek, która zdobyła w trakcie pracy z Ireną Zdunek m.in.: srebrny medal w kategorii pop solo i złoty medal w kategorii śpiew musicalowy na Międzynarodowych Igrzyskach Artystycznych na Węgrzech. W IV edycji konkursu „Supertalent Wyszkowa 2014” wygrała kategorię wokalną. Ostatnią wykonawczynią niedzielnego koncertu była uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie – Katarzyna Dudkiewicz, laureatką II nagrody w konkursie „Wyszkowskie głosy”.


Po zakończeniu prezentacji Irena Zdunek podziękowała za pomoc i udział w koncercie prowadzącemu oraz osobom towarzyszącym wokalistkom. Zostały tez złożone życzenia wraz z bukietem kwiatów Natalii Ogrodnik, obchodzącej w niedzielę swoje osiemnaste urodziny.
Zapraszamy na stronę internetową gazety www.kurier-w.pl, gdzie zamieściliśmy fragmenty występów niektórych wykonawców. /J.Cz./

Galeria zdjęć

2 340 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jest taki dzień, czyli powiatowe kolędowanie (04.02.2014)

Tradycyjnie, i już po raz piętnasty, w styczniu każdego roku spotykamy się w Wyszkowie na wspólnym kolędowaniu. [jwplayer mediaid="17756"] 30...

Zamknij