ggg ggg
ggg
ggg ggg

PULS WOLNOŚCI.PL – 100 lat Niepodległości Polski

26 listopada w niedzielę wieczorem w Łochowie w wyjątkowy sposób zostały otwarto obchody 100 – lecia Niepodległości Polski.

Orkiestra Wielkich Bębnów w specyficznym rytmie ogłosiła rozpoczęcie obchodów. Organizatorami byli: Stowarzyszenia Scena Kultury i Miejski i gminny Ośrodek Kultury w Łochowie. Przygotowano pokaz filmów dokumentalnych: „solidaruchy z Rakowieckiej” reż. Arkadiusz Gołębiewski, „Piłsudski Bronisław – zesłaniec, etnograf, bohater” reż. Waldemar Czechowski oraz „Polski nie zniszcz nic na świeci” reż. Bogna Bender-Motyka. Odbyła się dyskusja, ale najważniejsze było to, że każdy mógł wybić PULS WOLNOŚCI osobiście, czyli aktywnie uczestniczyć. Wszystko to zaistniało dzięki dyrektorowi MiGOK Arturowi Lisowi. Był to wyjątkowy wieczór i bardzo oryginalna forma przekazu artystycznego. Warta powtarzania w trakcie najbliższego roku obchodów 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
/J.Cz./

667 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim

Biblioteka Publiczna im. Medarda Downarowicza w Łochowie była organizatorem spotkania z pisarzem i dziennikarzem Arkadiuszem Niemirskim, które odbyło się dnia...

Zamknij