ggg ggg

Pokoleniowy Piknik Integracyjny (05.07.2011)

Nie dopisała pogoda, ale w niedzielę 3 lipca uczestnicy Pokoleniowego Pikniku Integracyjnego wcale nie narzekali i bawili się świetnie. Piknik odbył się na terenie byłej szkoły podstawowej w Natalinie, co okazało się bardzo dobrym pomysłem.

Dużo miejsca do zabawy, możliwość wykonania np. pokazu ratownictwa, rozstawienia namiotów organizatorów i wyszkowskich placówek oraz stołów piknikowych dla uczestników. Organizatorzy, czyli Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie Powiatowe i Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie organizują imprezę piknikowa po raz kolejny i jak zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. Impreza zorganizowana została w ramach projektu pt. „W aktywności siła” spotkanie integracyjne współfinansowane przez Unię Europejską i w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pod hasłem: „Zróbmy coś dla siebie i dla naszych społeczności”. Partnerami Pokoleniowego Pikniku Integracyjnego byli: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wyszkowie, Stowarzyszenie „Promenada” w Wyszkowie, Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo -Wychowawcza w Dębinkach.

Nie zabrakło również instytucji wspomagających i zaangażowanych w uatrakcyjnianiu pikniku tj.: Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie, Sołectwu Natalin i Leśnictwu Natalin, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wyszkowie, Wyszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ważna Róża”, Straży Miejskiej w Wyszkowie, Warsztatom Terapii Zajęciowej w Wyszkowie, Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Wyszkowie, SPZZOZ w Wyszkowie, Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MONAR – Ośrodka Rehabilitacyjno-Readaptacyjnego. W programie przewidziano mnóstwo atrakcji: pokazy straży pożarnej i policji, zajęcia sportowe, artystyczne, edukacyjne, gry, zabawy, konkursy, zabawę fantowa (każdy los wygrywał), zabawki pneumatyczne, grill, ognisko, poczęstunek, wspólne śpiewanie i występ zespołu muzycznego. Szczególne zainteresowanie wywołał pokaz ratownictwa, bo był bardzo sugestywny i prawdziwy oraz celowanie wodna armatką, co było nieoczekiwane, gdyż deszczu tego dnia było niemało.

Oprócz dyrektorów i kierowników w/w placówek na czele z Agnieszką Mróz – dyrektor OPS w Pikniku udział wzięło wielu samorządowców, m.in. przewodnicząca Rady Powiatu Justyna Garbarczyk, członek Zarządu Powiatu Teresa Trzaska, z-ca burmistrza Wyszkowa Adam Mróz, radni powiatowi i miejscy. Zarówno uczestnicy, jak i gości bawili się świetnie. /J.Cz./

Galeria zdjęć

1 404 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Posłowie PiS spotkali się z rolnikami gminy Rząśnik (05.07.2011)

W ramach akcji zainicjowanej na Mazowszu przez Prawo i Sprawiedliwość, 3 lipca w gminie Rząśnik odbyło się spotkanie posłów tej...

Zamknij