ggg

Pójdźmy wszyscy do stajenki… (20.12.2011)

Wigilia to czas spotkań z najbliższymi, składania życzeń, czas zadumy i wspólnego kolędowania. Tak było w niedzielne popołudnie – 18 grudnia br., o godz.17.00.
Już po raz szósty pod honorowym patronatem  starosty Bogdana Pągowskiego i ks. Pawła Stacheckiego mieliśmy okazję uczestniczyć w magicznych Jasełkach Bożonarodzeniowych. I jak co roku na Wzgórzu Bielińskim było gwarno mimo dość nietypowej, jak na tą porę roku aury -sporego mrozu i zupełnego braku śniegu, atmosfera w „Betlejem” była nadzwyczaj gorąca. Wszystko za sprawą niezwykłych aktorów – uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych  w Brańszczyku oraz członków chóru Rdzewiejące Niezbędniki.


Aktorzy poprzez niezwykle sugestywną grę, recytację i śpiew dostarczyli wielu wzruszeń licznie przybyłym mieszkańcom okolic oraz gościom wśród, których nie zabrakło: starosty powiatu wyszkowskiego – Bogdana Pągowskiego, radnych i sekretarz gminy Brańszczyk – Danuty Chmielewskiej, siostry dyrektor Specjalnego Ośrodka Wychowawczego  Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Ro¬dziny Maryi w Brańszczyku- Marianny Paziewskiej, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku Danuty Ziomek  wraz podopiecznymi, przedstawicieli Klubu Przyjaciół Wyszkowa; Koła Gospodyń Wiejskich w Brańszczyku, Caritasu, Ochotniczej Straży Pożarnej z Brańszczyka oraz licznie przybyłych mieszkańców Brańszczyka  i okolic (ok.800 osób).

Organizatorami wigilijnego spotkania w tym roku pod hasłem „Pójdźmy wszyscy do stajenki” było Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Dla jednego uśmiechu” oraz dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku, a gospodarzami, jak co roku byli Elżbieta Piórkowska- dyrektor ZSS i ksiądz proboszcz miejscowej parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku – Paweł Stachecki.
Dzieci i młodzież oraz ich wychowawcy przygotowali i przedstawili trwający prawie godzinny  program artystyczny, nawiązujący tematyką do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, bogato przeplatany kolędami, do których chętnie  włączali się widzowie.


Ogromnie wrażenie na licznie przybyłej publiczności zrobiła bożonarodzeniowa inscenizacja, wśród której nie zabrakło żywych zwierząt (koni, krów, kóz, królików) oraz pięknie przystrojonego domku na górce.
Po gromkich brawach dla fantastycznych, jak zawsze aktorów, były tradycyjne życzenia, wspólne kolędowanie, a nawet telefoniczne połączenie z  właścicielką posesji, na której od sześciu lat odbywają się jasełkowe spotkania – p. Elżbietą Rutkowską – Nazarian, mieszkającą obecnie w USA

Po części artystycznej zaproszono wszystkich gości na gorący poczęstunek, czyli przepyszną kapustę wigilijną, uszka i czerwony barszczyk oraz smakowite ciasta.
To byłe niezwykłe, naprawdę magiczne Jasełka Bożonarodzeniowe. Kto nie był, niech żałuje! Wspólne kolędowanie, moc atrakcji, a przede wszystkim wspaniała, rodzinna atmosfera pozostawiła w naszych sercach niezapomniane wrażenia!


Na następne  Jasełka zapraszamy do Brańszczyka już za rok!!!
 Katarzyna Sobotka
foto: OZZY

Galeria zdjęć

4 130 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pułtusk manifestował (20.12.2011)

Rano do liceum im. Piotra Skargi w Pułtusku wkroczyli ZOMO-cy. Tego dnia młodzież uczestniczyła w żywej lekcji historii. W 30...

Zamknij