ggg ggg

„Moje piękne miasto 2017”

Po raz dziewiąty w Wyszkowie podsumowano wyniki konkursu „Moje piękne miasto” i 8 września 2017 r. w Urzędzie Miejskim odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród za najpiękniejsze ogródki, zakątki oraz ogólnie mówiąc tereny wokół bloków.

 

fot1

Konkurs „Moje piękne miasto” jest organizowany corocznie przez Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przy współpracy Urzędu Miejskiego oraz Ośrodka Pomocy Społecznej. „Moje piękne miasto” to konkurs na najpiękniej i najatrakcyjniej zagospodarowany teren wokół budynków administrowanych przez WTBS. Jego celem jest promocja estetycznego otoczenia budynków komunalnych i wspólnot mieszkaniowych oraz integracja i aktywizacja społeczności zamieszkałej w tych budynkach poprzez wspólne uczestnictwo i pracę.
Marek Siekierski – prezes WTBS w Wyszkowie podkreślał jak ważne jest podniesienie estetyki w naszym mieście i po tylu edycjach konkursu, obecnie „Na pewno nieodstających od innych miejsc na terenach Wyszkowa”. Dokonywane dzięki temu zmiany pozwalają odnieść mieszkańcom sukces. Być może mały, ale sukces. „Jestem bardzo dumny i trzymam kciuki, bo będą kolejne edycje konkursu” – zwracał się do uczestników konkursu „Moje piękne miasto”. Z kolei burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, dziękował i gratulował zapewniając, że konkurs jest ogólnie znany dzięki naszym mediom lokalnym i regionalnym. „To, co nam się wydaje zwyczajne staje się nadzwyczajne”- mówił dziękując za bardzo pozytywną promocję miasta Wyszkowa. W imieniu jury kilka słów na temat kryteriów i opinii dotyczących ocenianych miejsc skierował Jan Abramczyk. Zapewniał, że widać było jak dużo pracy i pieniędzy kosztowało upiększanie bloków. Nie tylko to oceniali, jako jury, balkony, nasadzenia, ale też zwracali uwagę na ogrodzenia i teren wokół.
Komisja konkursowa w składzie: Iwona Gmurczyk (WTBS), Jadwiga Smyk (OPS), Renata Polak (UM) oraz Danuta Kukwa i Jan Abramczyk – radni Rady Miejskiej w Wyszkowie na podstawie ocen z przeglądów konkursowych ogródków przyznała nagrody oraz wyróżnienia. I tak:
– I miejsce i nagrodę indywidualną otrzymała Ewa Rudnicka, mieszkanka ul. Serockiej 1A , za działania mające na celu zmianę postrzegania osiedla budynków komunalnych.
– wyróżnienia indywidualne otrzymali: Agnieszka Lesiewicz, ul. Serocka 32, Teresa Tomasik, ul. Serocka 1, Grażyna Kurowska, ul. Kościuszki 41b, Danuta Skatulska, ul. Sowińskiego 28B, Magdalena Kwiatkowska – Wziątek, ul. Serocka 1, Państwo Małgorzata i Emil Wiąckowie, ul. Serocka 1.
Zostały również przyznane nagrody dla społeczności mieszkańców:
– I miejsce – nagroda dla mieszkańców budynku przy ul. Gen. J. Sowińskiego 25 za zmianę otoczenia budynku, własny wkład w zagospodarowanie terenu oraz zgodną, zespołową pracę, a także za dbałość o czystość i porządek,
– II miejsce – nagroda dla mieszkańców budynku przy ul. Prostej 20 za zmianę otoczenia budynku, własny wkład w zagospodarowanie ogródków oraz dbałość o czystość i porządek,
– III miejsce (równorzędnie) dla mieszkańców budynków przy ul. Łącznej 24 oraz ul. Łącznej 30, którzy wspólnymi siłami utrzymują ogródki oraz ład i porządek przed budynkami.
Poza tym wyróżnienie otrzymali mieszkańcy budynku przy ul. Na Skarpie 26.
Dyplomy i nagrody pieniężne laureatom konkursu wręczyli: burmistrz Wyszkowa – Grzegorz Nowosielski, radni Rady Miejskiej, a zarazem członkowie komisji konkursowej: Danuta Kukwa oraz Jan Abramczyk, prezes WTBS Marek Siekierski, Iwona Gmurczyk (WTBS) oraz Jadwiga Smyk (OPS.)
Na zakończenie nagrodzeni oraz organizatorzy i członkowie jury wzorem lat ubiegłych stanęli do pamiątkowego, wspólnego zdjęcia.

/Janina Czerwińska/

 

582 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pokazy maszyn i pokazy polowe w Wyszkowie

Skład Maszyn Rolniczych „Zaplecze Farmera”, firma działająca na terenie Wyszkowa od ubiegłego roku, 2 września 2017 r. zorganizowała ciekawą imprezę dla...

Zamknij