ggg
ggg ggg

Pełnoletnia Akademia (29.05.2012)

18 lat i ponad 45 tys. absolwentów, którzy poszli w świat – tak można by podsumować dorobek pułtuskiej Alma Mater.
W sobotę, 26 maja Akademia Humanistyczna, niegdyś Wyższa Szkoła Humanistyczna imienia Aleksandra Gieysztora w Pułtusku świętowała 18 urodziny. Jak na „osiemnastę” przystało, nie zabrakło gości urodzinowych oraz wielu niespodzianek.
Uroczystość została połączona z Dniem Otwartym.
Prezentacja oferty edukacyjnej każdego z Wydziałów interesowała głównie uczniów szkół średnich. Goście mogli tego dnia zwiedzić wydziały uczelni a studenci służyli odpowiedziami na nurtujące pytania.  W ramach urodzin uczelni oraz Dni Otwartych odbyło się spotkanie z prof. Tomaszem Nałęczem oraz prof. Mariuszem Jędrzejko – znawcą problematyki uzależnień z Mazowieckiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.
Stoiska przygotowane przez poszczególne wydziały prezentowały osiągnięcia pułtuskiej uczelni. Zainteresowani uczestniczyli między innymi w ciekawej a zapomnianej nauce pisania hieroglifów, podziwiali ekspozycje archeologiczne. Studenci Wydziału Pedagogicznego przygotowali przedstawienie „Kopciuszek robi karierę”. Jak na urodziny przystało, nie mogło zabraknąć tortu.  Wieczorem studenci w ramach Juwenaliów, które niejednokrotnie nazywane są Pułtuskaliami, bawili się na dyskotece.

Galeria zdjęć

1 454 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Agent Tomek i posłowie PiS w Pułtusku (29.05.2012)

Wyjazdowe, zamknięte posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości w miniony piątek odbywało się na terenie pułtuskiego Zamku. Dzień później przedstawiciele ugrupowania...

Zamknij